Z pasją o komunikacji!

Dziś, tuż po 1 w nocy, dotarły do Wrocławia kolejne dwie, długo wyczekiwane, Škody 19T. Trzecia i czwarta Škoda zostały dostarczone na ZET IV Borek przy ulicy Powstańców Śląskich 209.

Nowe Škody mają wyjechać na linię (od Stadionu Olimpijskiego na Wierzbową) pod koniec czerwca.

Wrocław ma już u siebie cztery wozy typu 19T. Kolejne docierają do nas w miesięcznych odstępach czasowych i tylko w nocy.

- Nie ma możliwości, żeby transportować je za dnia. Pojazd który wiezie tramwaje ma ponad 40 metrów długości, do tego dochodzą dwa samochody pilotujące. Tylko nocą da się je dostarczyć na miejsce – mówi Agnieszka Korzeniowska, rzeczniczka prasowa wrocławskiego MPK. 

Wrocław za kontrakt zapłaci ponad 250 mln zł. Za te pieniądze dostaniemy 31 pojazdów Škoda 19T.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Kolejne dwie Škody już we Wrocławiu