Z pasją o komunikacji!

Jeszcze kilka miesięcy temu pisaliśmy, że zabytkowa linia tramwajowa w tym roku nie będzie kontynuować swej działalności.

Już dziś natomiast wiadomo, że doszło do porozumienia między miastem, a operatorem linii, czyli Towarzystwem Miłośników Wrocławia. Gmina postanowiła przekazać fundacji 70 tys. zł, które wystarczy na pół roku działalności, ale miejmy nadzieję, że potem również TMW dostanie kolejną dotację. Pierwszy kurs zabytkowych tramwajów będzie miał miejsce 14 maja (sobota) o godz. 13.00.

Zabytkowe wozy będą kursować tak jak kiedyś, czyli z placu Teatralnego pod Halę Stulecia. Oczywiście pasażerów będą wozić tradycyjnie tramwaje takie jak: "Baba Jaga", "Juliusz", "Strachotek" oraz "Jaś i Małgosia", którego naprawa już dobiega końca.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Linia muzealna wraca od 14 maja!