Z pasją o komunikacji!

Jeszcze kilka miesięcy temu pisaliśmy, że zabytkowa linia tramwajowa w tym roku nie będzie kontynuować swej działalności.

Już dziś natomiast wiadomo, że doszło do porozumienia między miastem, a operatorem linii, czyli Towarzystwem Miłośników Wrocławia. Gmina postanowiła przekazać fundacji 70 tys. zł, które wystarczy na pół roku działalności, ale miejmy nadzieję, że potem również TMW dostanie kolejną dotację. Pierwszy kurs zabytkowych tramwajów będzie miał miejsce 14 maja (sobota) o godz. 13.00.

Zabytkowe wozy będą kursować tak jak kiedyś, czyli z placu Teatralnego pod Halę Stulecia. Oczywiście pasażerów będą wozić tradycyjnie tramwaje takie jak: "Baba Jaga", "Juliusz", "Strachotek" oraz "Jaś i Małgosia", którego naprawa już dobiega końca.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
 • Zmiany tras linii 115 i 118

  W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z remontem przejazdu kolejowego na ulicy Mydlanej, od 4 lipca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii autobusowej 115 i...


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 27 czerwca

  Od 27 czerwca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych oraz na liniach autobusowych.


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 6 czerwca

  Od dnia 6 czerwca 2020 (sobota), z powodu rozpoczęcia kolejnego etapu budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór, planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych 122, 144 i 240.


Raport specjalny: #TORYwolucja
 • Remonty torowisk trwają - cz. 135 (ZDJĘCIA)

  Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na ul. Trzebnickiej, ul. Żmigrodzkiej, pętli Zawalna, ul. Bł. Czesława, ul. Szczytnickiej i na rondzie Reagana, gdzie trwają wakacyjne...


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 9 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 8 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


Linia muzealna wraca od 14 maja!