Z pasją o komunikacji!

Dnia 12 maja 2011 roku na stronie MPK pojawiał się INFORMACJA o sprzedaży dwóch wagonów typu 102Na ze względu na ich zły stan techniczny.

Wiadomość ta jest bardzo przykra, gdyż chodzi tu o dwa wyjątkowe wozy, czyli #2001 oraz #2003. Ten pierwszych swą unikatowość zawdzięcza temu, iż swego czasu MPK przebudowało mu przód i tył z takiego jaki mają wagony typu 102N na podobny do takiego jak mają tramwaje typu 102Na, lecz bardziej kanciaty.

Natomiast wóz o numerze taborowym #2003 po wypadku miał zamontowany przód dokładnie taki jak w jeżdżących po Warszawie Konstalach 13N. Cena wywoławcza za kupno wagonu to 7000 zł brutto.

Oczywiście można liczyć na to, że któryś z wyjątkowych wozów trafi w ręce pasjonata, lecz jak pokazała przeszłość jest to mało prawdopodobne i stojące od około 6 lat na torze bocznym zajezdni Borek zabytki trafią na ZŁOM! Istotnym faktem jest też to, że już dobre kilka miesięcy temu z tych wozów zostały wymontowane przydatne części, więc jak widać ich los był przesądzony.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
 • Zmiany tras linii 115 i 118

  W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z remontem przejazdu kolejowego na ulicy Mydlanej, od 4 lipca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii autobusowej 115 i...


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 27 czerwca

  Od 27 czerwca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych oraz na liniach autobusowych.


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 6 czerwca

  Od dnia 6 czerwca 2020 (sobota), z powodu rozpoczęcia kolejnego etapu budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór, planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych 122, 144 i 240.


Raport specjalny: #TORYwolucja
 • Remonty torowisk trwają - cz. 135 (ZDJĘCIA)

  Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na ul. Trzebnickiej, ul. Żmigrodzkiej, pętli Zawalna, ul. Bł. Czesława, ul. Szczytnickiej i na rondzie Reagana, gdzie trwają wakacyjne...


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 9 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 8 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


Żegnamy dwie wyjątkowe 102 - jki...