Z pasją o komunikacji!

Na pierwszy ogień - północny! Mowa o moście Młyńskim północnym, czyli tym bliżej placu Bema. To właśnie dziś rozpoczął się jego remont.

Co prawda remont miał się zacząć na przełomie kwietnia i maja, ale na dzień dzisiejszy firma wykonująca remont twierdzi, że pod koniec sierpnia będzie on częściowo przejezdny. Na północnym moście znaleźć się ma jezdnia o nawierzchni z betonu cementowego i fakturze bruku.

Odcinek pomiędzy mostami Północnym i Południowym ma mieć konstrukcję przekroju na obiektach oraz zmieniony rodzaj nawierzchni torowiska na płyty „węgierskie” z fakturą kostki brukowej. Prawie identycznie ma być na moście Południowym. Jego remont ma się rozpocząć zaraz po zakończeniu remontu mostu Północnego, a przetarg ma zostać rozpisany już w czerwcu. Po remoncie na ten trakt wrócą tramwaje, ale samochody już nie. Ta część miasta jest bardzo cenna historycznie i urzędnicy postanowili ją chronić przed zniszczeniami, jakie powoduje ruch samochodowy.

Ulica św. Jadwigi zamieniona zostanie w deptak, którym turyści będą mogli wygodnie dojść na Ostów Tumski. Na dzień dzisiejszy mają tam wyłącznie wąski chodnik, zwłaszcza przy kościele Najświętszej Marii Panny na Piasku.

Dla kierowców przygotowany został alternatywny przejazd: miasto wyremontowało most Pokoju i poszerzyło ul. Grodzką. Przez mosty będzie się dało tylko dojechać do posesji przy Staromłyńskiej i na wyspie Słodowej.

Gdy auta znikną z ul. św. Jadwigi, szybciej będą mogły przejechać tamtędy tramwaje. Przejazd z ul. Sienkiewicza w rejon Dworca Głównego skróci się do około 10 minut. To będzie świetne rozwiązanie także dla pasażerów z okolic pl. Kromera.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Remont mostów Młyńskich wystartował