Z pasją o komunikacji!

Kłopoty! Remont ul. Legnickiej się opóźnia. Wykonawca, czyli firma Skanska, poinformował o przedłużeniu się remontu torowiska o cały miesiąc.

Najbardziej prawdopodobna nowa data otworzenia odcinka Jana Pawła II - Dolmed, to połowa lipca. Taka informacja była do przewidzenia. Baczni obserwatorzy mogli zauważyć, że na torowisku (a właściwie - wykopie po nim) w pobliżu Bunkra, od miesiąca prace praktycznie nie przesunęły się do przodu nawet o krok.

Sytuacja przedstawia się następująco: oficjalnie według umowy, Skanska ma czas do końca sierpnia, aby zakończyć remont. Wszystko wskazuje na to, że ten termin zostanie na 100% dotrzymany. Na placu budowy wykopano ładny, równiutki rów, ale nie rozpoczęto nawet układać w nim torowiska. Kłopoty pojawiły się jednak, nie z winy wykonawcy. Problem jest z projektem remontu. Konkretnie z tym, że sieci (kanalizacja, elektryczność itd.) leżą pod ziemią nie w tych miejscach, w których zgodnie z planem powinny się znaleźć. Natomiast bez projektu żadnej inwestycji prowadzić nie wolno.

Dobra  informacja jest taka, że Skanska ma zamiar nadrobić opóźnienia i oddać całe torowisko przed 1 września, jeśli się nie okaże podczas robót, że coś jeszcze jest nie tak.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Przedłuży się remont Legnickiej - o miesiąc!