Z pasją o komunikacji!

Jeszcze przed Euro 2012 we Wrocławiu ma zostać wymienione około 200 wiat przystankowych.

Oczywiście jest planowana wymiana wszystkich poczekalni, ale nie jest to możliwe tak szybko, aby zdążyć przed Euro. Za nowe przystanki nie będzie płacić gmina, lecz reklamodawcy (będzie to działać na zasadzie partnerstwa publiczno - prywatnego). W pierwszej kolejności zostaną wymienione te, gdzie umowy na reklamy się już skończyły.

Nowe wiaty mają wyglądać tak jak te przeznaczone dla Tramwaju Plus, w wyniku czego w mieście zostanie utrzymana jednolitość przystanków. Będą się one jednak różnić tym, iż będą szare. Jak wszystko dobrze pójdzie wiaty będą wymieniane już wiosną.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
 • Zmiany tras linii 115 i 118

  W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z remontem przejazdu kolejowego na ulicy Mydlanej, od 4 lipca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii autobusowej 115 i...


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 27 czerwca

  Od 27 czerwca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych oraz na liniach autobusowych.


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 6 czerwca

  Od dnia 6 czerwca 2020 (sobota), z powodu rozpoczęcia kolejnego etapu budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór, planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych 122, 144 i 240.


Raport specjalny: #TORYwolucja
 • Remonty torowisk trwają - cz. 135 (ZDJĘCIA)

  Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na ul. Trzebnickiej, ul. Żmigrodzkiej, pętli Zawalna, ul. Bł. Czesława, ul. Szczytnickiej i na rondzie Reagana, gdzie trwają wakacyjne...


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 9 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 8 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


Około 200 wiat przystankowych do wymiany