MPK News
Z pasją o komunikacji!

10 - to pierwsza liczba skrzyżowań, które zostaną włączone do Inteligentnego Systemu Sterowania Ruchem, już od września tego roku.

Na poniżej podanych skrzyżowaniach, tramwaj zawsze otrzyma zielone światło, a zatrzymywać się będzie tylko na przystanku. Teoretycznie zaoszczędzi to czas, a tramwaj będzie kursował szybciej. Na tzw. pierwszy ogień pójdą skrzyżowania od krańcówki przy ul. Świeradowskiej do skrzyż. ul. Piłsudskiego z Zielińskiego. System ma zacząć działać w przyszłym miesiącu, a firma Wasco jest na etapie układania światłowodów. Potrzebne jeszcze będą m.in. szafy sterownicze, pętle indukcyjne (wykryją zbliżający się tramwaj) oraz około 20 km kabla.

Podstawą na skrzyżowaniach będą kamery i czujniki, aby na bieżąco monitorować sytuacje na skrzyżowaniach. Kolejne planowane włączenia skrzyżowań (dokładnie 44 kolejnych) planowane jest na grudzień br. Będą to skrzyżowania głównie w centrum (pl. Legionów, Grodzka, Piaskowa). Docelowo ITS obejmie 153 skrzyżowania. Zakończenie podłączeń jest planowane na koniec przyszłego roku.

 

Poniżej znajduje się lista pierwszych 10 skrzyżowań z ITS: 

* Piłsudskiego/Zielińskiego 

* Piłsudskiego/Stawowa

* Borowska/Swobodna, 

* Borowska/Dyrekcyjna

* Borowska/Gliniana

* Kamienna/Hubska

* Armii Krajowej/Bardzka

* Bardzka/Krynicka

* Bardzka/Świeradowska

* Świeradowska/Orzechowa