Z pasją o komunikacji!

Protram, czyli firma zajmująca się remontem oraz produkcją tramwajów głównie we Wrocławiu wygrała przetarg na modernizację tramwajów Konstal 105Na dla Krakowa.

Pomimo, że specyfikacja to dokument, który zaleca się czytać przed snem, aby szybciej usnąć, tak ja postawiłem się tego podjąć i ciekawsze informacje Wam, drodzy czytelnicy, zaprezentować. Tramwaj 405-Kr, bo tak będzie brzmiała jego nazwa, ma być pojazdem szynowym wieloczłonowym, jednokierunkowym.

Jeśli chodzi o niską podłogę, to podobnie jak w naszych tramwajach 205WrAs ma stanowić 25% całej powierzchni pasażerskiej. Z tyłu ma być mały pulpit sterowniczy, który ułatwi manewrowanie pojazdem na przykład na zajezdni. Czym zatem będzie się różnił od naszego WrAs’a? Główną różnicą będzie to, że tramwaj będzie miał ponad 40m długości i będzie posiadał klimatyzację przestrzeni pasażerskiejNie będzie on podobnych do wrocławskich WrAs'ów

Myślę, że to z grubsza tyle. Ciekawe, czy Protram podoła temu wyzwaniu i czy jego działalność rozszerzy się jeszcze bardziej?

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
Raport specjalny: #TORYwolucja
  • Remonty torowisk trwają - cz. 139 (ZDJĘCIA)

    Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na skrzyżowaniu ul. Kołłątaja i ul. Piłsudskiego oraz na skrzyżowaniu ul. Podwale, ul. Krupniczej i ul. Sądowej.


  • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 10 (ZDJĘCIA)

    Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


  • Remonty torowisk trwają - cz. 138 (ZDJĘCIA)

    Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na ul. Żmigrodzkiej, pętli Osobowice, al. Hallera, ul. Wróblewskiego, ul. Olszewskiego i na rondzie Reagana. W części tych miejsc remonty...


Protram zmodernizuje tramwaje dla Krakowa