Z pasją o komunikacji!

Podczas próbnego przejazdu Tramwaju Plus w piątkowy wieczór okazało się, iż nowy odcinek torowiska prowadzący od ulicy Bardziej do pętli na Ferio Gaju nie jest zdatny do użytku.

Było to związane z problemami energetycznymi i dziś cały dzień zamiast Tramwaju Plus od DWORCA GŁÓWNEGO PKP do pętli ŚWIERADOWSKA kursowały autobusy zastępcze "za tramwaj".

Na nowych przystankach zostały rozwieszone kartki informujące pasażerów, że Tramwaj Plus nie pojedzie na Ferio Gaj do odwołania. Urzędnicy zapewniają jednak, że Skody 19T pojadą już jutro na Gaj.

Przypominamy, że linia 32 PLUS miała jechać na Gaj już tydzień temu, ale ze względu na opóźnienia prac remontowych było to niemożliwe, więc termin został przesunięty na tą sobotę. Dziś jednak miała miejsce kolejna wpadka bo tramwaje na Gaj nie pojechały.

Na trasie Tramwaju Plus jest jednak nadal wiele braków. Nieskończone są trzy antyzatoki i przystanek wiedeński na ul. Glinianej. Nie działa też system komputerowego sterowania sygnalizacją świetlną (ITS), który miał przyspieszyć tramwaje. Na marginesie można dodać, iż miał on był uruchomiony już w poprzednią sobotę.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
Raport specjalny: #TORYwolucja

Tramwaj Plus pojedzie w niedzielę na Gaj