Z pasją o komunikacji!

Już w najbliższą sobotę (24 IX 2011r.) zacznie się remont ulicy Pułaskiego od ulicy Kościuszki do placu Wróblewskiego.

Oczywiście trasa będzie nieprzejezdna zarówno dla tramwajów jaki i pojazdów kołowych. W związku z tym linie 0P oraz 0L ulegną zawieszeniu, a trasy zmienią pojazdy linii: 9, 240 i 250. Urzędnicy deklarują, iż remont ma się skończyć w połowie 2012 roku, natomiast firma Skanska - wykonawca robót sądzi, że wszystko będzie gotowe już w kwietniu.

 

Zamiast linii 0P i 0L będzie kursował okresowy tramwaj o numerze 70, którego trasa będzie następująca: Zajezdnia Gaj -> Dw. Główny -> pl. Legionów -> pl. Jana Pawła II -> Dw. Nadodrze -> pl. Grunwaldzki -> pl. Wróblewskiego i z powrotem.

Nocne linie autobusowe 240 i 250 będą jechały objazdem. Linia 240 przez ulicę Podwale i Dworcową, a linia 250 przez ulicę Dąbrowskiego i Krasińskiego.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
 • Zmiany tras linii 115 i 118

  W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z remontem przejazdu kolejowego na ulicy Mydlanej, od 4 lipca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii autobusowej 115 i...


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 27 czerwca

  Od 27 czerwca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych oraz na liniach autobusowych.


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 6 czerwca

  Od dnia 6 czerwca 2020 (sobota), z powodu rozpoczęcia kolejnego etapu budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór, planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych 122, 144 i 240.


Raport specjalny: #TORYwolucja
 • Remonty torowisk trwają - cz. 135 (ZDJĘCIA)

  Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na ul. Trzebnickiej, ul. Żmigrodzkiej, pętli Zawalna, ul. Bł. Czesława, ul. Szczytnickiej i na rondzie Reagana, gdzie trwają wakacyjne...


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 9 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 8 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


W sobotę rusza remont Pułaskiego