Z pasją o komunikacji!

Ostatnia podwyżka biletów MPK miała miejsce w 2008 roku, a przez ten czas wiele się zmieniło.

Wszystko w naszym kraju jest coraz to droższe; również materiały eksploatacyjne do pojazdów wrocławskiego przewoźnika, ropa oraz prąd mają tendencję wzrostową. Wszystkie te czynniki wskazują na to, że podrożeją bilety komunikacyjne w naszym mieście. Co prawda konkretnej daty nikt nie podaje, ale podwyżka jest raczej nieunikniona bo we Wrocławiu jak na razie jeździmy najtaniej.

Podwyżka, która być może niedługo nastąpi na pewno nie będzie już tak mała jak ta, która miała miejsce trzy lata temu.

Urzędnicy nie chętnie wypowiadają się na ten temat, ale też nie zaprzeczają faktu podwyżki, więc na pewno coś jest planowane.

Zapewne po takich podwyżkach zwiększy się liczba gapowiczów, więc nie wiadomo komu tak na prawdę lepiej się to opłaci...

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
 • Zmiany tras linii 115 i 118

  W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z remontem przejazdu kolejowego na ulicy Mydlanej, od 4 lipca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii autobusowej 115 i...


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 27 czerwca

  Od 27 czerwca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych oraz na liniach autobusowych.


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 6 czerwca

  Od dnia 6 czerwca 2020 (sobota), z powodu rozpoczęcia kolejnego etapu budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór, planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych 122, 144 i 240.


Raport specjalny: #TORYwolucja
 • Remonty torowisk trwają - cz. 135 (ZDJĘCIA)

  Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na ul. Trzebnickiej, ul. Żmigrodzkiej, pętli Zawalna, ul. Bł. Czesława, ul. Szczytnickiej i na rondzie Reagana, gdzie trwają wakacyjne...


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 9 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 8 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


Podrożeją bilety MPK