MPK News
Z pasją o komunikacji!

W obecnie panujących warunkach, czyli pochmurnych dni i tzw. zimowej szarugi oświetlenie w tramwajach i autobusach jest włączane około godziny 16.

Gdy jest słoneczny dzień, zdarza się, że jest to późniejsza godzina. Za uruchomienie oświetlenia odpowiadają prowadzący pojazdy. Pasażerowie skarżą się, że czasem oświetlenie jest włączane zbyt późno albo o poranku świeci się za długo. Zdarzają się bowiem przypadki, gdy motorniczy zapomni wyłączyć rano światła. Może być to spowodowane przeoczeniem motorniczego. Pasażerowie zauważyli również, że w niektóre dni światła zapalają się zbyt wcześnie, gdy na zewnątrz np. sporo światła daje jeszcze zachodzące słońce.

Janusz Krzeszowski (rzecznik MPK) twierdzi, że MPK nie odnotowało w ostatnim czasie żadnej tego typu skargi. Dodaje natomiast, że odgórne dyspozycje, które mogłyby zostać narzucone kierowcom i motorniczym są wykluczone. Tramwaje są w różnym stopniu oklejone reklamami, a pogoda potrafi gwałtownie się zmieniaćMPK zobowiązuje się do rozpatrzenia problemu , jeśli spłyną skargi od pasażerów.