Z pasją o komunikacji!

Wczoraj był ostatni dzień, w którym mogliście nadsyłać swoje prace konkursowe.

Urodzinowy konkurs WK pod patronatem MPK polegał na rozszyfrowaniu w ciekawy, lecz nie obraźliwy sposób skrótu "MPK" oraz wymyśleniu pseudonimu dla Tramwaju Plus. Mieliście na to, aż dwa tygodnie, a przez ten czas wpłynęło do nas około 50 pomysłów. Wszystkie były bardzo ciekawe, lecz zasady są nieubłagane i wygrywa tylko 5 najlepszych prac.

 

Wygranych wraz z ich pomysłami prezentujemy poniżej:

 • I m-ce: Filip Podolski (MPK - Możemy Przewieźć Każdego; pseudonim dla Tramwaju Plus: TramPek),
 • II m-ce: Arkadiusz Nowicki (MPK - Mam Pamięć Krótkotrwałą; pseudonim dla Tramwaju Plus: rakieta),
 • III m-ce: Martyna Dębska (MPK - Miłosne Podboje Kierowców; pseudonim dla Tramwaju Plus: łyżwa),
 • IV m-ce: Mateusz Sitek (MPK - Mogę Komuś Pomóc; pseudonim dla Tramwaju Plus: Ciapek),
 • V m-ce: Natalia Siudak (MPK - Międzynarodowa Piramida Kultur; pseudonim dla Tramwaju Plus: Dżdżownica).

 

Przypominamy, że osoba, która zajęła pierwsze miejsce otrzyma kalendarz i koszulkę Wrocławskiej Komunikacji oraz gadżety MPK Wrocław, a za drugie damy sam kalendarz Wrocławskiej Komunikacji oraz gadżety MPK Wrocław. Ci którzy są na miejscu trzecim, czwartym i piątym dostaną upominki od wrocławskiego MPK oraz wraz z dwójką najlepszych zostaną zaproszeni w dogodnym dla nich terminie do obejrzenia "od kuchni" zajezdni Dąbie wraz ze zwiedzaniem zabytkowych tramwajów, które się tam znajdują.

Dziękujemy Wam wszystkim za liczny udział w konkursie! Ze wszystkimi zwycięzcami skontaktujemy się drogą mailową.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
 • Zmiany tras linii 115 i 118

  W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z remontem przejazdu kolejowego na ulicy Mydlanej, od 4 lipca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii autobusowej 115 i...


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 27 czerwca

  Od 27 czerwca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych oraz na liniach autobusowych.


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 6 czerwca

  Od dnia 6 czerwca 2020 (sobota), z powodu rozpoczęcia kolejnego etapu budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór, planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych 122, 144 i 240.


Raport specjalny: #TORYwolucja
 • Remonty torowisk trwają - cz. 135 (ZDJĘCIA)

  Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na ul. Trzebnickiej, ul. Żmigrodzkiej, pętli Zawalna, ul. Bł. Czesława, ul. Szczytnickiej i na rondzie Reagana, gdzie trwają wakacyjne...


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 9 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 8 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


Urodzinowy konkurs WK rozstrzygnięty! (edycja 2011)