Z pasją o komunikacji!

Jak informuje Urząd Miasta Wrocławia, w niedzielę 29 stycznia br. z ruchu zostanie wyłączone torowisko na skrzyżowaniu ulic Pułaskiego i Traugutta.

Kursowanie tramwajów linii 3 i 5 zostanie zawieszone.

W ich miejsce uruchomiona zostanie okresowa linia tramwajowa 73 na trasie:

 • Pilczyce - Lotnicza - Legnicka - pl. Jana Pawła II - Ruska - Kazimierza Wielkiego - Widok - Teatralna - Skargi - Kołłątaja - Piłsudskiego - pl. Legionów - Grabiszyńska - Cmentarz Grabiszyński
 • Cmentarz Grabiszyński - Grabiszyńska - pl. Legionów - Piłsudskiego - Kołłątaja - Skargi - Teatralna - Widok - Kazimierza Wielkiego - św. Mikołaja - pl. Jana Pawła II - Legnicka - Lotnicza - Pilczyce

 

Na odcinku wyłączonym z komunikacji tramwajowej - tj. od ulicy Wierzbowej przez plac Dominikański, ulicę Traugutta, Krakowską, Opolską do pętli przy ulicy Tyskiej - zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa 703.

Linia 703 będzie kursować co 7-8 minut w szczycie i co 10 minut po za szczytem.

Linia 73 będzie kursować z taką samą częstotliwością co inne linie tramwajowe tj. co 12 minut w szczycie, co 15 minut po za szczytem i co 20 minut w godzinach wieczornych.

Pasażerowie, którzy skasują bilet w tramwaju linii 73, będą mogli kontynuować podróż na podstawie tego biletu autobusem linii 703 i odwrotnie.

Zamknięcie torowiska na skrzyżowaniu ulic Pułaskiego i Traugutta jest związane z przebudową nawierzchni i wymianą szyn.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
 • Zmiany tras linii 115 i 118

  W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z remontem przejazdu kolejowego na ulicy Mydlanej, od 4 lipca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii autobusowej 115 i...


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 27 czerwca

  Od 27 czerwca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych oraz na liniach autobusowych.


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 6 czerwca

  Od dnia 6 czerwca 2020 (sobota), z powodu rozpoczęcia kolejnego etapu budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór, planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych 122, 144 i 240.


Raport specjalny: #TORYwolucja
 • Remonty torowisk trwają - cz. 135 (ZDJĘCIA)

  Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na ul. Trzebnickiej, ul. Żmigrodzkiej, pętli Zawalna, ul. Bł. Czesława, ul. Szczytnickiej i na rondzie Reagana, gdzie trwają wakacyjne...


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 9 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 8 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


Księże Małe bez tramwaju - tylko do maja