Z pasją o komunikacji!

Remont torowiska od skrzyżowania ulic Paderewskiego i Mickiewicza do pętli Sępolno ciągnie się w nieskończoność. Inwestycja która miała być przeprowadzona w ciągu 6 tygodni ma już półtora miesięczne opóźnienie.

Tramwaje na Sępolno miały wrócić w niedzielę 29 stycznia, jednak podczas sobotniego przejazdu technicznego okazało się, że trakcja na tym odcinku jest za słabo naciągnięta.

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta zaplanował zebranie w tej sprawie. Do Wrocławia przyjechał z Krakowa projektant modernizacji torowiska. Bardzo możliwe, że to właśnie w projekcie przyjęto błędne parametry.

Jak informuje Ewa Mazur – rzeczniczka ZDiUM , może dojść do sytuacji w której zadanie będzie trzeba przeprojektować. Jeśli tak się stanie, remont może potrwać jeszcze kilka tygodni. Do czasu usunięcia wszystkich usterek wozy linii 9 i 17 nadal będą kursować tylko do pętli przy Stadionie Olimpijskim. Ze Stadionu Olimpijskiego do Sępolna pasażerów będzie wozić jak dotychczas autobus zastępczy linii 709.

Jest to już drugie opóźnienie w oddaniu torowiska po remoncie, który rozpoczął się jesienią.

W połowie stycznia ruchu tramwajowego nie udało się przywrócić, gdyż wykonawca remontu miał problem z zamontowaniem trakcji.

Remont torowiska w ciągu ul. Mickiewicza wykonuje firma Ziajka.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
 • Zmiany tras linii 115 i 118

  W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z remontem przejazdu kolejowego na ulicy Mydlanej, od 4 lipca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii autobusowej 115 i...


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 27 czerwca

  Od 27 czerwca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych oraz na liniach autobusowych.


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 6 czerwca

  Od dnia 6 czerwca 2020 (sobota), z powodu rozpoczęcia kolejnego etapu budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór, planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych 122, 144 i 240.


Raport specjalny: #TORYwolucja
 • Remonty torowisk trwają - cz. 135 (ZDJĘCIA)

  Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na ul. Trzebnickiej, ul. Żmigrodzkiej, pętli Zawalna, ul. Bł. Czesława, ul. Szczytnickiej i na rondzie Reagana, gdzie trwają wakacyjne...


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 9 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 8 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


Tramwaj na Sępolno na razie nie pojedzie