MPK News
Z pasją o komunikacji!

Jak zapowiada Urząd Miejski Wrocławia, wiosną przyszłego roku rozpocznie się gruntowny remont ul. Curie – Skłodowskiej wraz z mostem Zwierzynieckim i ul. Wystawową.

Przypomnijmy. Przed 2 tygodniami na odcinku od Klinik do mostu Zwierzynieckiego, MPK wprowadziło zakaz mijania się tramwajów. Wozami MPK w tym miejscu kołysało niczym rybackimi kutrami na wodach Bałtyku, w wyniku czego mogło dojść do zderzenia. W okolicy przystanku autobusowego „Kliniki” w kierunku Wielkiej Wyspy pojawiło się też ograniczenie prędkości dla tramwajów do 10 km/h.

Wszystko spowodowane fatalnym stanem torowiska.

Pierwotnie planowano, że ulica będzie przebudowana dopiero w 2014 roku.

Wrocławscy urzędnicy zdecydowali, że gdy tylko ustąpią silne mrozy, na ulicę wkroczą robotnicy. Wymienią oni szyny i umocnią podbudowę jezdni w dwóch najgorszych odcinkach. Jest to tylko tzw. prowizorka. Wiosną przyszłego roku, kiedy to rozpocznie się generalny remont, pasażerowie jak i kierowcy będą skazani na komunikacyjny paraliż.

Cieszy nas fakt, że zdecydowano się na ten remont w trybie przyspieszonym, gdyż stan nawierzchni i torowisk na ul. Curie - Skłodowskiej i moście Zwierzynieckim pozostawia wiele do życzenia.