Z pasją o komunikacji!

Jak zapowiada Urząd Miejski Wrocławia, wiosną przyszłego roku rozpocznie się gruntowny remont ul. Curie – Skłodowskiej wraz z mostem Zwierzynieckim i ul. Wystawową.

Przypomnijmy. Przed 2 tygodniami na odcinku od Klinik do mostu Zwierzynieckiego, MPK wprowadziło zakaz mijania się tramwajów. Wozami MPK w tym miejscu kołysało niczym rybackimi kutrami na wodach Bałtyku, w wyniku czego mogło dojść do zderzenia. W okolicy przystanku autobusowego „Kliniki” w kierunku Wielkiej Wyspy pojawiło się też ograniczenie prędkości dla tramwajów do 10 km/h.

Wszystko spowodowane fatalnym stanem torowiska.

Pierwotnie planowano, że ulica będzie przebudowana dopiero w 2014 roku.

Wrocławscy urzędnicy zdecydowali, że gdy tylko ustąpią silne mrozy, na ulicę wkroczą robotnicy. Wymienią oni szyny i umocnią podbudowę jezdni w dwóch najgorszych odcinkach. Jest to tylko tzw. prowizorka. Wiosną przyszłego roku, kiedy to rozpocznie się generalny remont, pasażerowie jak i kierowcy będą skazani na komunikacyjny paraliż.

Cieszy nas fakt, że zdecydowano się na ten remont w trybie przyspieszonym, gdyż stan nawierzchni i torowisk na ul. Curie - Skłodowskiej i moście Zwierzynieckim pozostawia wiele do życzenia.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
 • Zmiany tras linii 115 i 118

  W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z remontem przejazdu kolejowego na ulicy Mydlanej, od 4 lipca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii autobusowej 115 i...


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 27 czerwca

  Od 27 czerwca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych oraz na liniach autobusowych.


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 6 czerwca

  Od dnia 6 czerwca 2020 (sobota), z powodu rozpoczęcia kolejnego etapu budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór, planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych 122, 144 i 240.


Raport specjalny: #TORYwolucja
 • Remonty torowisk trwają - cz. 135 (ZDJĘCIA)

  Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na ul. Trzebnickiej, ul. Żmigrodzkiej, pętli Zawalna, ul. Bł. Czesława, ul. Szczytnickiej i na rondzie Reagana, gdzie trwają wakacyjne...


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 9 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 8 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


Przyspieszony remont ul. Curie - Skłodowskiej