Z pasją o komunikacji!

Już 3-go czerwca zostanie otwarta po przebudowie ulica Pułaskiego we Wrocławiu. Jest to fragment drogi krajowej nr 8, dlatego w grę wchodził czas.

Na szczęście drogowcy zdążyli uporać się z remontem przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Jezdnia, choć nie została poszerzona, zyskała nową równą nawierzchnię. Wielu kierowców zapewne przeklinało "starą" ulicę Pułaskiego. Jazda po niej była prawdziwą gehenną.

 Co ważniejsze zostało wydzielone torowisko. Tramwaj wreszcie nie będzie stał tam w korku wraz z setkami samochodów i uzupełniającymi go samochodami ciężarowymi. Teraz przemknie w szybszym czasie przez Pułaskiego. Niestety tylko przez fragment, bo jak wiemy, drugi fragment tejże ulicy nie został wyremontowany.

 

Zatem, co następuje? Od 3 czerwca tj. niedziela :

  • zlikwidowana zostanie linia zastępcza 73 oraz linia autobusowa zastępcza 703,
  • zlikwidowana zostanie linia zastępcza 70,
  • na stałą trasę przejazdu powrócą linie 0L i 0P,
  • przywrócone zostanie kursowanie linii 3 i 5,
  • autobusy linii 114, 120, 240, 250, 900P, 901 powrócą na stałe trasy przejazdu.

 

Również od 3-go czerwca linia autobusowa 147 zmieni trasę przejazdu.

  • Autobusy tejże linii realizujące kursy w kierunku Kłokoczyc, od alei Jana III Sobieskiego pojadą przez łącznik na wysokości stacji kolejowej Wrocław Psie Pole, następnie ulicą Bierutowską, Krzywoustego, Bora Komorowskiego i dalej swoją stałą trasą. 
  • W kierunku przeciwnym, realizując kursy do Kromera od ulicy Bora Komorowskiego autobusy pojadą przez ulicę Krzywoustego, Bierutowską, Dobroszycką, Jana III Sobieskiego i dalej swoją stałą trasą przejazdu.
Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
Raport specjalny: #TORYwolucja

0L i 0P wracają na nowe torowisko przy Pułaskiego