Z pasją o komunikacji!

W tym miesiącu zakończył się remont na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego oraz Świdnickiej. Renowacja dotyczyła wymiany rozjazdu szyn tak, aby zwrotnica działała elektrycznie.

Przebudowa trwała kilka tygodni i przyniosła efekt, w postaci szybszego opuszczenia tramwaju z przystanku.

Motorniczy dzięki temu nie musi wychodzić z tramwaju i przerabiać zwrotnicy (popularnej „wajchy”) ręcznie, ponieważ może to zrobić w pojeździe poprzez użycia specjalnego pilota do zwrotnic, który znajduje się właśnie we wnętrzu tramwaju.

Wszystko to działa elektrycznie, co poprawia prace motorniczych i lekko ją przyśpiesza. Zmiana ta polepsza też bez wątpienia wizerunek miasta.

Od czasu zakończenia remontu na swoje trasy wróciły linie tramwajowe: 2, 6, 7, 14, 17, 20, 24. Zlikwidowany został natomiast autobus zastępczy linii 702, a linie pośpieszne A i D nie zatrzymują się już na przystanku „Wielka” – przy Sky Towerze.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Remont na Arkadach zakończony!