Z pasją o komunikacji!

Wyobraźcie sobie – Moi Drodzy – taki komunikat umieszczony na przykład na stronie www.wroclaw.pl:

„W związku z zamknięciem ulicy Marii Curie-Skłodowskiej na odcinku od ul. C.K. Norwida do Wybrzeża Stanisława Wyspiańskiego od 14.12.2060 r. mogą wystąpić niewielkie utrudnienia w ruchu tramwajowym. Spóźnienia pojazdów nie powinny przekroczyć dwóch minut. Z poważaniem Dyrektor MPK (tutaj wpisz swoje imię i nazwisko – tym samym absolutnie (!) nie sugeruję, że każdy z Was byłby lepszy od obecnie nam panującego…)”

Piosenka przyszłości? Na pewno TAK! Idealnie na pewno zrobić się nie da, ale pomyślmy co można byłoby zrobić lepiej? Może na remontowanym torowisku wprowadzić ruch wahadłowy po jednym torze? W godzinach porannych pierwszeństwo miałyby pojazdy jadące z Biskupina do centrum, w godzinach popołudniowego szczytu odwrotnie… W pozostałym czasie, a także w sobotę, niedzielę i święta tramwaje jeździłyby „jeden na jeden” – raz z centrum raz do centrum…

 

Logistycznie – myślę, operacja jest do wykonania, ale przypominam, że żyjemy w mieście NIEDASIZMU i to jak zwykli mówić w Czechach, po prostu: „se ne da”… Może rozwiązanie te byłoby droższe, może wymagałoby poświęcenia ludzi, którzy na miejscu kierowaliby ruchem tramwajów (swoją drogą komu by się chciało po 14.12 stać na mrozie i kierować ruchem jakiś tam tramwajów, jak za biureczkiem, przy cieplutkiej kawce można wsłuchać się w dźwięki kolęd wydobywających się z radia), ale rozwiązanie takie pokazałoby, że KOMUŚ faktycznie zależy na tym, aby ludzie korzystali z Komunikacji Miejskiej i byli z NIEJ zadowoleni. Lepiej to zrobić po wrocławsku: pozawieszać, pozmieniać, dać autobus zastępczy– niech się cieszą, bo mogliśmy nic nie dać!

 

Oczywiście NIE DA SIĘ na przednich elektronicznych tablicach kierunkowych w tramwajach wykreować komunikatu np.:

© transportnews.tk

(my wygenerowaliśmy go dzięki PixTML).

A bocznych tzw. „dech”, wydrukować na żółtym tle, żeby przeciętny pasażer wiedział, że jednak dwójka za moment skręci w Mickiewicza… Nie mówię też o aktualnych ulotkach, czy też schematach Komunikacji Miejskiej obowiązujących w czasie remontu, bo to logiczne, że SIĘ NIE DA! A może jestem w błędzie, może tym razem KTOŚ szykuje niespodziankę i zobaczymy w realu niektóre propozycje? A Wy jakie macie pomysły na objazdy w czasie remontu Marii Curie-Skłodowskiej? Piszczcie na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

PS. Wszystkim, którzy poświęcili swój czas na wypełnienie naszej ankiety serdecznie dziękujemy! Analiza i wyniki już niebawem na naszej stronie.
Trzymajcie się ciepło i poręczy!

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
Raport specjalny: #TORYwolucja
  • Remonty torowisk trwają - cz. 136 (ZDJĘCIA)

    Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy między innymi na ul. Trzebnickiej, ul. Żmigrodzkiej, pętli Zawalna i Osobowice, ul. Piłsudskiego, al. Hallera i na rondzie Reagana, gdzie...


  • Remonty torowisk trwają - cz. 135 (ZDJĘCIA)

    Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na ul. Trzebnickiej, ul. Żmigrodzkiej, pętli Zawalna, ul. Bł. Czesława, ul. Szczytnickiej, ul. Piłsudskiego i na rondzie Reagana, gdzie...


  • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 9 (ZDJĘCIA)

    Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


Piosenka przyszłości…