Z pasją o komunikacji!

Stało się! Dzisiaj na stronie dziennika urzędowego Unii Europejskiej pojawiło się ogłoszenie o przetargu na dzierżawę 45 nowych autobusów z możliwością rozszerzenia zamówienia o kolejne 20 sztuk dla MPK Wrocław.

Autobusy mają być fabrycznie nowe, niskopodłogowe i klimatyzowane.

Pojazdy typu solo będą większością, bo będzie ich 35. Reszta czyli 10 to pojazdy przegubowe. Chętni producenci mają czas na składanie ofert do 17 stycznia 2014 roku. Autobusy muszą spełniać najnowszą normę EURO-6, a także posiadać system informacji pasażerskiej stosowany już w MPK. Co ciekawe wszystkie autobusy przegubowe oraz 12 solówek mają mież też system zliczania pasażerów. Silniki mogą mieć od 10 do 12 litrów. Pojazdy mają być pomalowane w barwy wrocławskie, oraz muszą być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany dokładnym opisem pojazdów zapraszam do przeczytania SIWZu.

(opracowano na podstawie: wroclaw.pl)

 

Jak myślicie, jakie autobusy wydzierżawi MPK? Mercedes, Solaris, Volvo, a może MAN? Podajcie swoje typy w komentarzach.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
Raport specjalny: #TORYwolucja
  • Remonty torowisk trwają - cz. 136 (ZDJĘCIA)

    Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy między innymi na ul. Trzebnickiej, ul. Żmigrodzkiej, pętli Zawalna i Osobowice, ul. Piłsudskiego, al. Hallera i na rondzie Reagana, gdzie...


  • Remonty torowisk trwają - cz. 135 (ZDJĘCIA)

    Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na ul. Trzebnickiej, ul. Żmigrodzkiej, pętli Zawalna, ul. Bł. Czesława, ul. Szczytnickiej, ul. Piłsudskiego i na rondzie Reagana, gdzie...


  • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 9 (ZDJĘCIA)

    Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


Przetarg na nowe autobusy ogłoszony