Z pasją o komunikacji!

Do 31 grudnia 2013 roku mogliście nadsyłać swoje prace konkursowe. Urodzinowy konkurs WK pod patronatem MPK jest już rozstrzygnięty!

Polegał on na sfotografowaniu pojazdu lub też pojazdów komunikacji miejskiej w scenerii świątecznej miasta.

Wpłynęło do nas kilkanaście prac - liczyliśmy, że będzie więcej. Zdajemy sobie jednak sprawę, iż konkurs wbrew pozorom nie był łatwy. Nie dało się na szybko czegoś wymyślić. Trzeba było zatopić się z aparatem w otchłani miejskiej dżungli i znaleźć odpowiednie miejsce, w którym uwiecznimy wóz.

Przysłaliście nam fotografie z różnych miejsc. Zaczynając od tych popularnych, takich jak pl. Dominikański, czy ul. Kazimierza Wielkiego na Psim Polu kończąc.

Staraliśmy się uczciwie oceniać Wasze zdjęcia. Liczyła się ich jakość, pomysłowość i miejsce wykonania. Spośród wielu propozycji zgodnie z umową wybraliśmy pięć najlepszych.

 

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie! Ze zwycięzcami skontaktujemy się drogą mailową.

 


Zwycięzców wraz z ich pracami prezentujemy poniżej:

 • I m-ce: Wojciech Krajewski

 

 • II m-ce: Roman Zachwieja

  

 • III m-ce: Mateusz Porębiak

 

 • IV m-ce: Michał Jasek

  

 • V m-ce: Przemysław Brodzki

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
 • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

  W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


 • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

  Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


 • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

  W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Urodzinowy konkurs WK rozstrzygnięty! (edycja 2013)