Z pasją o komunikacji!

Już w niedzielę 12 stycznia 2014 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz XXII. Z tej okazji będziemy mogli między innymi podróżować dwoma zabytkowymi tramwajami po torowiskach naszego miasta.

Na trasę wyjedzie "Strachotek", czyli Konstal 102N #2002 oraz niedawno wyremontowany Konstal 4N #1336 noszący od 6 grudnia 2013 roku imię "Mikołaj". Oba wozy są koloru czerwonego, dzięki czemu doskonale wkomponują się w motywy WOŚP. Wagony będą obsługiwały linię 6w, której trasa będzie zaczynała się na pętli Krzyki, a kończyła na Kowalach. Dokładny jej przebieg oraz godziny odjazdów z poszczególnych przystanków prezentujemy na końcu tego artykułu. Łatwo zauważyć, że jest to droga liniowej "szóstki", dlatego też orkiestrowa linia nosi nazwę 6, a literka "w" to skrót od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pierwszy kurs, który rozpocznie świętowanie finału WOŚP wyjedzie z pl. Teatralnego o godzinie 0:07 w niedzielę 12 stycznia 2014 roku.

Opłata za przejazd linią 6w to dobrowolny datek, który będziemy mogli wrzucić do puszek wolontariuszy kwestujących w zabytkowych tramwajach.

Cała impreza odbędzie się dzięki Klubowi Miłośników Transportu Zbiorowego oraz Towarzystwu Miłośników Wrocławia.

 

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
 • Zmiany tras linii 115 i 118

  W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z remontem przejazdu kolejowego na ulicy Mydlanej, od 4 lipca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii autobusowej 115 i...


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 27 czerwca

  Od 27 czerwca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych oraz na liniach autobusowych.


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 6 czerwca

  Od dnia 6 czerwca 2020 (sobota), z powodu rozpoczęcia kolejnego etapu budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór, planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych 122, 144 i 240.


Raport specjalny: #TORYwolucja
 • Remonty torowisk trwają - cz. 135 (ZDJĘCIA)

  Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na ul. Trzebnickiej, ul. Żmigrodzkiej, pętli Zawalna, ul. Bł. Czesława, ul. Szczytnickiej i na rondzie Reagana, gdzie trwają wakacyjne...


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 9 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 8 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


Zabytkowe tramwaje na XXII finał WOŚP