Z pasją o komunikacji!

Już w niedzielę 12 stycznia 2014 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz XXII. Z tej okazji będziemy mogli między innymi podróżować dwoma zabytkowymi tramwajami po torowiskach naszego miasta.

Na trasę wyjedzie "Strachotek", czyli Konstal 102N #2002 oraz niedawno wyremontowany Konstal 4N #1336 noszący od 6 grudnia 2013 roku imię "Mikołaj". Oba wozy są koloru czerwonego, dzięki czemu doskonale wkomponują się w motywy WOŚP. Wagony będą obsługiwały linię 6w, której trasa będzie zaczynała się na pętli Krzyki, a kończyła na Kowalach. Dokładny jej przebieg oraz godziny odjazdów z poszczególnych przystanków prezentujemy na końcu tego artykułu. Łatwo zauważyć, że jest to droga liniowej "szóstki", dlatego też orkiestrowa linia nosi nazwę 6, a literka "w" to skrót od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pierwszy kurs, który rozpocznie świętowanie finału WOŚP wyjedzie z pl. Teatralnego o godzinie 0:07 w niedzielę 12 stycznia 2014 roku.

Opłata za przejazd linią 6w to dobrowolny datek, który będziemy mogli wrzucić do puszek wolontariuszy kwestujących w zabytkowych tramwajach.

Cała impreza odbędzie się dzięki Klubowi Miłośników Transportu Zbiorowego oraz Towarzystwu Miłośników Wrocławia.

 

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
Raport specjalny: #TORYwolucja
  • Remonty torowisk trwają - cz. 139 (ZDJĘCIA)

    Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na skrzyżowaniu ul. Kołłątaja i ul. Piłsudskiego oraz na skrzyżowaniu ul. Podwale, ul. Krupniczej i ul. Sądowej.


  • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 10 (ZDJĘCIA)

    Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


  • Remonty torowisk trwają - cz. 138 (ZDJĘCIA)

    Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na ul. Żmigrodzkiej, pętli Osobowice, al. Hallera, ul. Wróblewskiego, ul. Olszewskiego i na rondzie Reagana. W części tych miejsc remonty...


Zabytkowe tramwaje na XXII finał WOŚP