Z pasją o komunikacji!

Dzisiaj (20 września) odbył się Dzień Otwarty MPK, czyli święto wrocławskiej komunikacji miejskiej.

Impreza była podzielona na aż 3 zajezdnie: Borek, Dąbie oraz autobusową przy ul. Grabiszyńskiej. Atrakcji nie było zbyt wiele. My także mieliśmy swoje „5 minut”.

Podczas trwania imprezy odwiedzający mogli poprowadzić tramwaj Škoda 19 T oraz Protram 205 WrAs. Była to największa atrakcja. Goście mogli wziąć udział w loterii, odebrać gadżety w punkcie Biura Obsługi Pasażera, oddać krew. Nasze stanowisko przeżywało oblężenie najmniejszych mieszkańców, którzy mogli skasować bilet w oryginalnym kasowniku „dziurkaczu”. „Na Borku” można było również zobaczyć Solarisa Urbino 12, a także Škody 19T, oraz usiąść w kabinie 102-jki.

Główną atrakcją na zajezdni Dąbie były (i są, do jutra) zabytkowe tramwaje. Mogliśmy zobaczyć m. in. Babę Jagę, Mikołaja a także tramwaj konny. Z daleka widoczne były odchodzące już Jelcze. Sama hala nie była dostępna do zwiedzania.

Zajezdnia Grabiszyńska była centrum autobusowym. Każdy chętny mógł dojechać Solarisem z zajezdni Borek do „siódemki”. Tam czekał cały wachlarz pojazdów jeżdżących w MPK. Od Ikarusa, przez hybrydowe Volvo, do Solarisa. Miejmy nadzieję że starsze pojazdy pojawią się również w przyszłym roku.

Przypominamy, że w poniedziałek (22 września) jeździmy komunikacją miejską oraz pociągami (między stacjami z nazwą Wrocław) za darmo!

 

  • Galeria

>> ZDJĘCIA ZNAJDUJĄ SIĘ W GALERII TEMATYCZNEJ <<

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Dzień Otwarty MPK 2014 (ZDJĘCIA)