Z pasją o komunikacji!

Jak co roku, obchodziliśmy święto komunikacji miejskiej. Zobaczcie jak było tym razem!

Od wielu lat MPK Wrocław organizuje swój własny Dzień Otwarty. Z roku na rok są one co raz większe i "rozlane" na więcej i więcej obiektów MPK. Co było w tym roku? Po raz pierwszy Dzień Otwarty odbył się także na zajezdni Ołbin. Choć nie była ona dostępna do zwiedzania, to właśnie tam został zaprezentowany cały "nieasynchroniczny" tabor tramwajowy. Łącznie z pojazdami zabytkowymi.

Zajezdnia autobusowa numer IX przy ul. Obornickiej to kolejny obiekt gdzie można było zobaczyć tabor. W tym przypadku - oczywiście autobusowy. Zwiedzający mieli okazję obejrzeć praktycznie wszystkie modele jeżdżące po Wrocławiu. Dużą ciekawostką były autobusy Michalczewskiego - a najbardziej gazowy Solaris Urbino 12 CNG.

No i oczywiście - zajezdnia Borek. Tam mogliście spotkać nas i nasze stoisko. Mieliśmy niesamowitą kolekcję historycznych biletów, starych rozkładów jazdy, model "stopiątki", konkurs znajomości taboru (gratulujemy jedynemu zwycięzcy!). Oprócz Wrocławskiej Komunikacji w zajezdni odbywała się nauka jazdy tramwajem, prezentacja Pesy Twist i Moderusa Bety oraz SPR'a.

Kto nie był, niech żałuje! Zapraszamy za rok!

Pamiętajcie, że 22 września to dzień bez samochodu! Przejazdy komunikacją miejską i koleją będą darmowe.

 

 • Galeria

>> ZDJĘCIA ZNAJDUJĄ SIĘ W GALERII TEMATYCZNEJ <<

 • Film

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
 • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

  W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


 • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

  Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


 • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

  W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Dzień Otwarty MPK 2016 (ZDJĘCIA, FILM)