Z pasją o komunikacji!

Jak co roku, obchodziliśmy święto komunikacji miejskiej. Zobaczcie jak było tym razem!

Od wielu lat MPK Wrocław organizuje swój własny Dzień Otwarty. Z roku na rok są one co raz większe i "rozlane" na więcej i więcej obiektów MPK. Co było w tym roku? Po raz pierwszy Dzień Otwarty odbył się także na zajezdni Ołbin. Choć nie była ona dostępna do zwiedzania, to właśnie tam został zaprezentowany cały "nieasynchroniczny" tabor tramwajowy. Łącznie z pojazdami zabytkowymi.

Zajezdnia autobusowa numer IX przy ul. Obornickiej to kolejny obiekt gdzie można było zobaczyć tabor. W tym przypadku - oczywiście autobusowy. Zwiedzający mieli okazję obejrzeć praktycznie wszystkie modele jeżdżące po Wrocławiu. Dużą ciekawostką były autobusy Michalczewskiego - a najbardziej gazowy Solaris Urbino 12 CNG.

No i oczywiście - zajezdnia Borek. Tam mogliście spotkać nas i nasze stoisko. Mieliśmy niesamowitą kolekcję historycznych biletów, starych rozkładów jazdy, model "stopiątki", konkurs znajomości taboru (gratulujemy jedynemu zwycięzcy!). Oprócz Wrocławskiej Komunikacji w zajezdni odbywała się nauka jazdy tramwajem, prezentacja Pesy Twist i Moderusa Bety oraz SPR'a.

Kto nie był, niech żałuje! Zapraszamy za rok!

Pamiętajcie, że 22 września to dzień bez samochodu! Przejazdy komunikacją miejską i koleją będą darmowe.

 

  • Galeria

>> ZDJĘCIA ZNAJDUJĄ SIĘ W GALERII TEMATYCZNEJ <<

  • Film

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
Raport specjalny: #TORYwolucja

Dzień Otwarty MPK 2016 (ZDJĘCIA, FILM)