Z pasją o komunikacji!

Dzień Wszystkich Świętych był bardzo wielkim wyzwaniem dla wrocławskiego MPK.

Można śmiało powiedzieć, że spółka mu podołała. Co najważniejsze na Osobowicach nie było przerw w dostawie prądu, a tramwaje kursowały bardzo często i płynnie. Na specjalnych liniach pojawiły się 5-członowe tramwaje Škoda, w których mieściło się wielu pasażerów - jak to określił pracownik nadzoru ruchu: Dwie skody i przystanek jest pusty.

Na pętli Osobowice były przygotowane worki z piaskiem do piasecznic, które dostarczył, legendarny tramwaj typu 102Na #087G oraz czuwał tam żuraw wypadkowy.

Problemem w kursowaniu autobusów były korki w różnych dzielnicach naszego miasta, ale to czynnik od MPK niezależny.

Miejmy nadzieję, że tak udanych dni będzie jeszcze więcej, a przede wszystkim przy organizacji Euro 2012.

Poniżej możecie obejrzeć zdjęcia z Osobowic z dnia dzisiejszego.

 

 • Galeria

>> ZDJĘCIA ZNAJDUJĄ SIĘ W GALERII TEMATYCZNEJ <<

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
 • Zmiany tras linii 115 i 118

  W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z remontem przejazdu kolejowego na ulicy Mydlanej, od 4 lipca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii autobusowej 115 i...


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 27 czerwca

  Od 27 czerwca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych oraz na liniach autobusowych.


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 6 czerwca

  Od dnia 6 czerwca 2020 (sobota), z powodu rozpoczęcia kolejnego etapu budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór, planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych 122, 144 i 240.


Raport specjalny: #TORYwolucja
 • Remonty torowisk trwają - cz. 135 (ZDJĘCIA)

  Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na ul. Trzebnickiej, ul. Żmigrodzkiej, pętli Zawalna, ul. Bł. Czesława, ul. Szczytnickiej i na rondzie Reagana, gdzie trwają wakacyjne...


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 9 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 8 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


Wszystkich Świętych 2011 - podsumowanie (ZDJĘCIA)