Z pasją o komunikacji!

Na nowy terminal wrocławskiego lotniska im. Mikołaja Kopernika przybyły rzesze fanów transportu lotniczego i mieszkańców.

Sam terminal robi wrażenie, ale jeszcze większe wrażenie (nie koniecznie pozytywne) zrobiło na mnie funkcjonowanie autobusowej komunikacji specjalnej kursującej na trasie Nowy Dwór-pętla – Nowy terminal lotniczy.

Tak po Wrocławsku – raz na pół godziny pojawiała się solówka (#7312 lub #7353).

Do autobusów nie mieścili się wszyscy chętni. Miałem okazję się nim przejechać do terminalu jak i z niego. Droga powrotna to była prawdziwa gehenna. Kierowca nie mógł ruszyć, gdyż autobus był przeładowany. W ścisku niczym sardynki w puszcze przemierzaliśmy ulicę Graniczną. Na rondach ludzie latali jak kartofle w workach. Prawdziwy koszmar.

Słyszałem ,że MPK chciało wysłać dodatkowe autobusy w południe, ale Port Lotniczy stwierdził, że wszystko jest pod kontrolą i potrzeby na dodatkowe autobusy nie ma.

Nie jestem w stanie pojąć faktu, dlaczego zdecydowano się na autobusy typu solo.

Jeśli chodzi o sam terminal to jest przepiękny. Kto nie miał okazji go jeszcze odwiedzić, zachęcamy do wycieczki. Od 11 marca powinien już tam kursować autobus linii 406, na szczęście tą linię obsługują autobusy przegubowe.

 

 • Galeria
 • p2041410
 • p2041414
 • p2041419
 • p2041421
Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
 • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

  W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


 • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

  Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


 • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

  W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Dzień otwarty nowego terminalu lotniczego (ZDJĘCIA)