Z pasją o komunikacji!

Wczoraj w zajezdni tramwajowej na Krzykach odbyły się główne uroczystości związane z Dniem Otwartym MPK.

Było tu wiele atrakcji, a wśród nich między innymi: nauka jazdy tramwajem, konkursy z nagrodami, symulator jazdy autobusem, pokaz możliwości nowego wielozadaniowego pojazdu MPK oraz historyjki rysowane na scenie przez Pana Roberta Jagiełłowicza.

Otwarta dla zwiedzających była również zajezdnia na Biskupinie i Gaju. Można było do nich dojechać zabytkowymi tramwajami. Na miejscu czekali przewodnicy, którzy oprowadzali zainteresowanych po obiekcie.

Atrakcja czekała też na placu Teatralnym, a była nią przejażdżka tramwajem konnym.

Również i my mieliśmy w tym wszystkim swoje "pięć minut". Przy wejściu do zajezdni Borek znajdowało się stoisko WK, gdzie można było obejrzeć eksponaty z naszego MUZEUM, dostać plakat ze zdjęciami i długopis oraz skasować pamiątkowy bilet w starym "dziurkaczu".

Impreza w tym roku nie cieszyła się zbyt dużą frekwencją. Zapewne było to spowodowane pogodą, która niestety nie dopisała.

Oprócz wrocławian i innych zainteresowanych osób zajezdnię na Krzykach odwiedzili również rowerzyści, którzy wyruszyli stąd w paradzie ulicami Wrocławia do celu jakim była ulica św. Wincentego.

Porównując imprezę do lat poprzednich było niestety gorzej... Co roku coraz to więcej jest zabaw dla dzieci, a coraz mniej ciekawych pojazdów. MPK pokazało to co najnowsze, zapominając tak na prawdę o kultowej historii. Zabrakło między innymi autobusów marki Jelcz i Ikarus.

Na pochwałę zasługuje jednak konkurs, który polegał na znalezieniu trzech ukrytych w pojazdach kasowników "dziurkaczy" i skasowaniu w nich pobranych wcześniej biletów. Po wykonaniu tego zadania dostawało się drobny upominek.

 

  • Galeria

>> ZDJĘCIA ZNAJDUJĄ SIĘ W GALERII TEMATYCZNEJ <<

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Zmiany w komunikacji miejskiej od 26 września

    Od 26 września zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w związku z oddaniem do użytku peronów 3 i 4 na Rondzie Reagana oraz poprawą komunikacji miejskiej na dwóch osiedlach.  


  • Zmiany tras linii 0P, 1, 7, 20, 74 i 701

    Od 12 września 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowej 0P, 1, 7, 20 i 74.


  • Zmiany w komunikacji od 05.09

    Od dnia 5 września 2020 roku (sobota) planowane są zmiany dotyczące linii D, N, 106, 121, 128, 130, 131, 141, 147, 148, 149, 151, 206, 241, 249, 251 oraz 701.


Raport specjalny: #TORYwolucja

Dzień Otwarty MPK 2013 (ZDJĘCIA)