Z pasją o komunikacji!

Jak co roku, zawsze pierwszego kwietnia, czyli w Prima Aprilis większość osób i firm robi sobie niewinne żarty. Więc powstało wiele bardziej i mniej śmiesznych dowcipów. Wrocław nie był gorszy i wprowadził w błąd kilka osób.

 

Klasa biznes na liniach "plusa"

Jedna z gazet ogłosiła, że Škody (początkowo 19T, następnie 16T) będą miały specjalnie wydzielony człon - klasę biznes. Wyglądałoby to tak, że jedna z części tramwaju (klasa biznes) będzie oddzielona kotarą od reszty. Wstęp do środka kosztowałby cenę biletu + 5 zł. Za 8 zł (w przypadku biletu normalnego) mielibyśmy otrzymać darmową kawę i prasę, a na "telewizorku" filmy. Dodatkowo do dyspozycji "lepszych pasażerów" byłyby wygodne fotele. W razie dużego tłoku motorniczy mógłby podjąć decyzję o udostępnieniu ekskluzywnej części dla pozostałych.

 

Nowe zapowiedzi przystanków

Portal wroclaw.pl wyszedł z ideą, aby powstało więcej śpiewających przystanków we Wrocławiu. Pomysłodawca podkreślał że niektóre osoby nie lubią zapowiedzi "Arkady Capitol" ale jednak nagranie ma dużo swoich zwolenników więc postanowiono stworzyć kolejne. Na pierwszy ogień poszła zapowiedź przystanku "ZOO". Wymyślono więc małpi krzyk. Następny przystanek to "Krzyki". Z nazwą kojarzy się tylko jedno... krzyk! I właśnie on jest kolejną propozycją na zapowiedź. "Dworzec Główny PKP" to kolejny przystanek. Wymyślono więc aby zapowiedzią był charakterystyczny dźwięk który występuje podczas zamykania rogatek. "Plac Grunwaldzki" miałby być reprezentowany przez słynną kwestię z filmu „Krzyżacy”: „Mieczy ci u nas dostatek…”. Zapowiedź "Katedry" to bijące dzwony, a z kolei "Hala Targowa" to charakterystyczne "pipkanie" kasy fiskalnej. "Psie Pole", z tym może się kojarzyć tylko psie szczekanie. A teraz moje ulubione propozycje. Przystanki "Stadion Wrocław" zastąpiłby fragment piosenki "nic się nie stało..." w wykonaniu Edyty Górniak. I ostatnia propozycja: przystanek "Opera" miałby być reprezentowany przez fragment uwertury opery „Carmen”.

 

Posłuchajcie:

 

Jak Wam podobają się te pomysły? Co myślicie o nowych śpiewających zapowiedziach? Może macie jakieś śmieszne propozycje dla innych przystanków? Podzielcie się ze swoim pomysłem w komentarzu!

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Prima Aprilisowe żarty