Z pasją o komunikacji!

W ostatnim czasie została wprowadzona we Wrocławiu nowość w kategorii oznakowania. Mowa tu o specjalnych naklejkach oznaczających miejsce oczekiwania na pojazd dla pasażera na wózku inwalidzkim bądź z wózkiem dziecięcym.

 

Pilotażowy projekt zakłada przetestowanie takiego rozwiązania w praktyce. Naklejki w formie piktogramu wózka inwalidzkiego i dziecięcego zostały umieszczone na dwóch przystankach autobusowych "plac Jana Pawła II" na ul. Legnickiej. Niebieski kolor zdecydowanie ułatwia ich odróżnienie od otoczenia.

 

Podobne rozwiązanie jest już stosowane w wielu miastach. Ma ono za cel wyznaczenie konkretnego miejsca, w którym prowadzący pojazd ma się zatrzymać, aby jak najlepiej obsłużyć potencjalnego petenta. Sam cel jest jak najbardziej godny pochwały. Jeśli projekt przyniesie pozytywny odbiór, zapewne zostanie wdrożony w innych miejscach miasta.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
Raport specjalny: #TORYwolucja
  • Remonty torowisk trwają - cz. 136 (ZDJĘCIA)

    Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy między innymi na ul. Trzebnickiej, ul. Żmigrodzkiej, pętli Zawalna i Osobowice, ul. Piłsudskiego, al. Hallera i na rondzie Reagana, gdzie...


  • Remonty torowisk trwają - cz. 135 (ZDJĘCIA)

    Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na ul. Trzebnickiej, ul. Żmigrodzkiej, pętli Zawalna, ul. Bł. Czesława, ul. Szczytnickiej, ul. Piłsudskiego i na rondzie Reagana, gdzie...


  • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 9 (ZDJĘCIA)

    Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


Nowe oznaczenia na przystankach