Z pasją o komunikacji!

W ostatnim czasie została wprowadzona we Wrocławiu nowość w kategorii oznakowania. Mowa tu o specjalnych naklejkach oznaczających miejsce oczekiwania na pojazd dla pasażera na wózku inwalidzkim bądź z wózkiem dziecięcym.

 

Pilotażowy projekt zakłada przetestowanie takiego rozwiązania w praktyce. Naklejki w formie piktogramu wózka inwalidzkiego i dziecięcego zostały umieszczone na dwóch przystankach autobusowych "plac Jana Pawła II" na ul. Legnickiej. Niebieski kolor zdecydowanie ułatwia ich odróżnienie od otoczenia.

 

Podobne rozwiązanie jest już stosowane w wielu miastach. Ma ono za cel wyznaczenie konkretnego miejsca, w którym prowadzący pojazd ma się zatrzymać, aby jak najlepiej obsłużyć potencjalnego petenta. Sam cel jest jak najbardziej godny pochwały. Jeśli projekt przyniesie pozytywny odbiór, zapewne zostanie wdrożony w innych miejscach miasta.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Nowe oznaczenia na przystankach