Z pasją o komunikacji!

W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z przebudową sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w ulicy Pawłowickiej i Azaliowej na Osiedlu Pawłowice, od 30 marca 2014 roku planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych 130, 241 i 936.

 

I tak autobusy:

linii 130: kursować będą do przystanku „Pawłowice” przy skrzyżowaniu i Szarotkowej. W kierunku powrotnym autobusy będą kursowały przez ulicę Starodębową, Malwową, Pawłowicką i Przedwiośnie.
linii 241: kursować będą z pominięciem przystanku zlokalizowanego przy skrzyżowaniu ulicy Starodębowej i Pawłowickiej.
linii 936: kursować będą od ulicy gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego przez ulicę gen. Leopolda Okulickiego i Widawską z pominięciem ulicy Przedwiośnie, Starodębowej, Pawłowickiej i Azaliowej.

Od 1 kwietnia 2014 roku zostaną wprowadzone zmiany w komunikacji dowozowej w rejonie stacji kolejowej Wrocław Psie Pole.

Obsługę komunikacyjną linii autobusowej 158 kursującej z Zakrzowa przejmą autobusy linii 151, których trasa zostanie przedłużona z pętli Osiedle Sobieskiego przez ulicę Zatorską do pętli Zakrzów przy ulicy gen. Leopolda Okulickiego.

Od 5 kwietnia zmiany w kursowaniu linii tramwajowych 2 i 10.

W związku z przebudową przejazdu przez torowisko tramwajowe na skrzyżowaniu ulic Zygmunta Wróblewskiego i Mikołaja Kopernika od 5. kwietnia zmienionymi trasami kursować będą tramwaje linii 2 i 10. Obie linie pojadą od alei Ignacego Jana Paderewskiego przez ulicę Adama Mickiewicza do pętli Sępolno.

W związku z powyższym zastępcza linia autobusowa 701, będzie kursowała ze zwiększoną częstotliwością:

- w dni robocze:

 • w godzinach szczytowych co 4 minuty;
 • poza szczytem co 6 minut;
 • w godzinach wczesnoporannych (od godziny 5:00 do godziny 6:00) oraz wieczorem (po godzinie 19:00) co 7,5 minuty.

- w dni wolne od pracy:

 •   z częstotliwością co 7,5 minuty

Bilety:

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 2, 10 lub 71 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 701 i odwrotnie, pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w autobusie linii 701 będą mogli kontynuować podróż tramwajami linii 2, 10 i 71.
Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 70 minut.

Czas trwania prac planowany jest na około 2 tygodnie.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
 • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

  W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


 • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

  Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


 • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

  W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Sporo zmian