Z pasją o komunikacji!

W związku z przywróceniem ruchu tramwajowego na ul. Grabiszyńskiej od dnia 1 maja 2014 zostają wprowadzone zmiany w rozkładach jazdy.

Tramwaje linii:

5: będą kursowały w relacji Krzyki – Księże Małe przez ul. Grabiszyńską

11: powrócą na swoją stałą trasę przejazdu

14 i 24: powrócą na trasę przez ulicę Grabiszyńską, gen. J. Hallera, Powstańców Śląskich, ale z uwagi na przebudowę ulicy Krupniczej tramwaje będą kursowały objazdem w obu kierunkach od ulicy Świdnickiej przez pl. Teatralny, ulicę Widok do ulicy Kazimierza Wielkiego.

Zlikwidowane jednocześnie zostają: tramwajowa linia 75 i autobusowa linia 704.

71: od Mostu Grunwaldzkiego będą kursowały przez: plac gen. W. Wróblewskiego, gen. K. Pułaskiego, marsz.  J. Piłsudskiego, plac Legionów, Grabiszyńską do pętli przy Cmentarzu Grabiszyńskim.

Zasady korzystania z biletów: bilety jednorazowe skasowane w tramwajach linii 2, 10 lub 71 zachowują ważność w autobusie linii 701 i odwrotnie, bilety jednorazowe skasowane w autobusie linii 701 będą ważne w tramwajach linii 210 i 71. 

Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 70 minut.

Pasażerowie posiadający wykupiony bilet okresowy na linię 4 mogą bez żadnych dopłat podróżować tramwajem linii 71 na odcinku Cmentarz Grabiszyński - pl. Grunwaldzki - Cmentarz Grabiszyński oraz wszystkimi tramwajami kursującymi przez ulicę ks. H. Kołłątaja pomiędzy Dworcem Głównym PKP a placem Dominikańskim.

 

Z kolei od dnia 3. maja 2014 r. rozpocznie się przebudowa ulicy Mińskiej na odcinku od ulicy Zagony do ulicy Leopolda Tyrmanda. W związku z tym zmianie ulegną przejazdy autobusowych linii:

107, 119, 319 i 241.  Autobusy kursujące od ulicy Krzemienieckiej w kierunku Nowego Dworu zostaną skierowane objazdem przez ulice: Trawową i Leopolda Tyrmanda z pominięciem ulicy Stanisławowskiej (przystanki "Stanisławowska" i "Muchobór Wielki"). Na trasie objazdu zostanie uruchomiony dodatkowy tymczasowy przystanek na ulicy Leopolda Tyrmanda na wysokości skrzyżowania z ulicą Zofii Kossak-Szczuckiej. W kierunku powrotnym autobusy ww. linii będą kursowały bez zmian tj. przez ulicę Mińską i Stanisławowską.

(opracowano na podstawie: WTr UM)

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Zmiany w komunikacji miejskiej od maja 2014