Z pasją o komunikacji!

W związku z wymianą rozjazdów tramwajowych na placu Społecznym od strony Mostu Pokoju, od soboty 28 czerwca 2014 r. zmienione zostaną trasy tramwajów linii 2 i 10.

Zostaną one skierowane w obu kierunkach od pl. Społecznego przez Most Grunwaldzki do Ronda Reagana. Na czas remontu autobusy linii A i N będą zatrzymywać się na żądanie na przystanku ,,Katedra”.

Tego samego dnia, w związku z rozpoczęciem przebudowy ulicy Nowowiejskiej na odcinku od ul. Wyszyńskiego do ul. Prusa planowana jest zmiana trasy linii tramwajowych 0L, 0P i 71 oraz autobusów linii A, N, 128, 240, 246, 250, 904 i 914. Tramwaje linii 0L, 0P i 71 zostaną skierowane objazdem od ulicy Piastowskiej przez ulicę Sienkiewicza, pl. Bema, ulicę Poniatowskiego, Jedności Narodowej do ulicy Słowiańskiej.

Na odcinku pl. Grunwaldzki - pl. Powstańców Wielkopolskich - pl. Grunwaldzki, przez ulicę Piastowską, Nowowiejską, Prusa, Wyszyńskiego, Nowowiejską, Jedności Narodowej i Słowiańską będzie kursować zastępcza linia autobusowa 700. Autobusy linii A, N, 128, 904, 914 i 246 zostaną skierowane objazdem od Mostów Warszawskich przez ulicę Jedności Narodowej, Żeromskiego, Nowowiejską do ulicy Wyszyńskiego. Natomiast linie nocne 240 i 250 będą kursować od ulicy Nowowiejskiej przez ulicę Wyszyńskiego i Prusa.

W związku z zakończeniem remontu ulicy Przyjaźni i udanym przejazdem technicznym, 28 czerwca br. tramwaje linii 17 powrócą na swoją stałą trasę przejazdu do pętli Klecina, a zastępcza linia autobusowa 717 zostanie zlikwidowana.

(opracowano na podstawie: WTr UM)

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
Raport specjalny: #TORYwolucja
  • Remonty torowisk trwają - cz. 139 (ZDJĘCIA)

    Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na skrzyżowaniu ul. Kołłątaja i ul. Piłsudskiego oraz na skrzyżowaniu ul. Podwale, ul. Krupniczej i ul. Sądowej.


  • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 10 (ZDJĘCIA)

    Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


  • Remonty torowisk trwają - cz. 138 (ZDJĘCIA)

    Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na ul. Żmigrodzkiej, pętli Osobowice, al. Hallera, ul. Wróblewskiego, ul. Olszewskiego i na rondzie Reagana. W części tych miejsc remonty...


Zmiany w komunikacji od 28 czerwca