Z pasją o komunikacji!

Od 18 czerwca 2016 roku (sobota) rozpoczną się prace związane z poprawą stanu konstrukcji Mostu Muchoborskiego i potrwają około 3 miesięcy.

W związku z tym planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii autobusowej 107, 119, 319 i kursów nocnej linii 241.

Autobusy linii 107 i 319 w obu kierunkach będą kursowały objazdem od ulicy Stanisławowskiej przez ulicę Ibn Siny Avicenny z pominięciem ulicy Krzemienieckiej, Ostrowskiego, Grabiszyńskiej i Solskiego.

W dni wolne od pracy utrzymane zostanie kursowanie linii 319 w obecnej relacji na trasie FAT - Tyniecka - FAT przez ulicę Solskiego i Grabiszyńską.

Autobusy linii 119 oraz kursy nocne linii 241 zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od ulicy Stanisławowskiej przez ulicę Ibn Siny Avicenny, Wiejską, Solskiego i Grabiszyńską do alei Hallera z pominięciem przystanków zlokalizowanych na ulicy Krzemienieckiej i Ostrowskiego.

Obsługę komunikacyjną ulicy Krzemienieckiej będzie zapewniał bezpłatny bus linii zastępczej 719, który będzie kursował od remontowanego Mostu Muchoborskiego przez ulicę Krzemieniecką do Ronda przy skrzyżowaniu ulicy Stanisławowskiej z ulicą Mińską.

(opracowano na podstawie: WTr UM)

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
Raport specjalny: #TORYwolucja

Most Muchoborski w remoncie