Z pasją o komunikacji!

Od 21 stycznia 2017 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie drugiego etapu zmian w obsłudze komunikacyjnej rejonu ulicy Racławickiej i Skarbowców.

Uzyskano pozytywną opinię Rady Osiedla Grabiszyn-Grabiszynek i Rady Osiedla Krzyki-Partynice,

Autobusy linii 125 jadące z pętli Brochów będą kursowały w wydłużonej relacji do pętli Krzyki, w obu kierunkach przez ulicę Racławicką, Skarbowców, Sowią i Krzycką do pętli Krzyki. Kursy autobusów linii 126 zapewnią obsługę komunikacyjną ulicy Racławickiej dojeżdżając od strony ulicy Powstańców Śląskich do pętli przy ulicy Racławickiej.

Dodatkowo dla wzmocnienia oferty przewozowej na ulicy Skarbowców, kursy autobusów linii D zostaną skierowane od ulicy Powstańców Śląskich przez ulicę Racławicką, Skarbowców i Sowią do ulicy Krzyckiej oraz w dni wolne od pracy autobusy tej linii w godzinach od 9.00 do 19.00 będą kursowały z częstotliwością co 15 minut.

 

Dzięki tej wprowadzonej zmianie, z ulicy Skarbowców będą odjeżdżały 3 linie autobusowe:

 • D i 133 w kierunku ulicy Powstańców Śląskich;
 • 125 w kierunku Cmentarza Grabiszyńskiego i węzła przesiadkowego FAT.

 

W porze nocnej, kursy linii 251 zostaną również wydłużone do pętli Krzyki przez ulicę Racławicką, Skarbowców, Sowią i Krzycką.

Dla poprawy informacji pasażerskiej, obecne kursy linii 247 realizowane w relacji Poświęcka (Ośrodek Zdrowia) - Skarbowców (pętla) zostaną wydzielone jako osobna linia nocna 248, która będzie kursowała w relacji Poświęcka (Ośrodek Zdrowia) - Racławicka (pętla). Autobusy nowej linii nocnej 248 będą kursowały przez ulicę Powstańców Śląskich, Krzycką, Sowią, Skarbowców do nowej pętli autobusowej przy ulicy Racławickiej.

Obsługę komunikacyjną ulicy Skarbowców w porze nocnej będą zapewniały autobusy linii 248 i 251.

 

Pasażerowie posiadający bilety okresowe zakupione przed dniem 19 stycznia 2017 roku na linię:

 • 126 będą mogli dodatkowo podróżować autobusem linii D lub 133 na odcinku od przystanku "Hallera" do przystanku "Sowia" do końca ważności zakupionego biletu;
 • D będą mogli dodatkowo podróżować tramwajami linii 2, 6, 7 i 17 w ciągu ulicy Powstańców Śląskich do pętli Krzyki;
 • 247 będą mogli dodatkowo podróżować autobusami linii 248 na całej trasie przejazdu.

(opracowano na podstawie: WTr UM)

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
 • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

  W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


 • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

  Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


 • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

  W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

II etap zmian w ciągu ulicy Racławickiej