Z pasją o komunikacji!

Od 29 lipca 2017 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany obsługi komunikacyjnej Osiedla Widawa, Lipa Piotrowska, Polanowice oraz podwrocławskiej miejscowości Krzyżanowice.

 

Przeprowadzono konsultacje z Radami Osiedla:

 • Widawa,
 • Karłowice-Różanka,
 • Kleczków,
 • Lipa Piotrowska,
 • Polanowice-Poświętne-Ligota.

Uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa strefowa 930, która będzie obsługiwała podwrocławską miejscowość Krzyżanowice. Autobusy tej linii będą kursowały z pętli Kromera przez ulicę Boya Żeleńskiego, Kasprowicza, Żmigrodzką i Kamieńskiego. Z tego powodu, autobusy linii 130 nie będą już dojeżdżały do Krzyżanowic – nadal linia będzie kursowała obecną trasą przejazdu pomiędzy Polanowicami a Pawłowicami. Dzięki tej zmianie zostanie zwiększona oferta przewozowa dla mieszkańców północnej części ulicy Kamieńskiego oraz Osiedla Polanowice. Do Szpitala przy ulicy Kamieńskiego nadal będą dojeżdżały autobusy linii K, 130, 144 oraz nowa linia autobusowa 930.

 

Dodatkowo uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa 108, która będzie obsługiwała Osiedle Widawa. Autobusy tej linii będą kursowały pomiędzy Dworcem Nadodrze a pętlą Pracze Widawskie przez ulicę Trzebnicką, Obornicką, Pełczyńską i Kominiarską. Linia będzie obsługiwała pętlę Pracze Widawskie we wszystkie dni tygodnia a nie jak dotychczas, że do pętli Pracze Widawskie dojeżdżały autobusy tylko w dni robocze. Z tego powodu nie wyjadą już na ulice autobusy linii 305 i 308. Pracę przewozową linii 308 przejmą autobusy linii 908, które będą kursowały częściej w dni robocze – w godzinach szczytowych z częstotliwością co 20 minut.

 

Dodatkowo, kursy linii 132 zostaną przedłużone od placu Daniłowskiego do pętli Kromera zapewniając bezpośrednie połączenie Muchoboru Wielkiego i Nowego Dworu z węzłem przesiadkowym „Kromera”.

(źródło: WTr UM)

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
 • Zmiany tras linii 115 i 118

  W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z remontem przejazdu kolejowego na ulicy Mydlanej, od 4 lipca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii autobusowej 115 i...


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 27 czerwca

  Od 27 czerwca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych oraz na liniach autobusowych.


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 6 czerwca

  Od dnia 6 czerwca 2020 (sobota), z powodu rozpoczęcia kolejnego etapu budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór, planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych 122, 144 i 240.


Raport specjalny: #TORYwolucja
 • Remonty torowisk trwają - cz. 135 (ZDJĘCIA)

  Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na ul. Trzebnickiej, ul. Żmigrodzkiej, pętli Zawalna, ul. Bł. Czesława, ul. Szczytnickiej i na rondzie Reagana, gdzie trwają wakacyjne...


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 9 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 8 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


Zmiany na os. Widawa, Lipa Piotrowska, Polanowice i w Krzyżanowicach