Z pasją o komunikacji!

Od 29 lipca 2017 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany obsługi komunikacyjnej Osiedla Widawa, Lipa Piotrowska, Polanowice oraz podwrocławskiej miejscowości Krzyżanowice.

 

Przeprowadzono konsultacje z Radami Osiedla:

 • Widawa,
 • Karłowice-Różanka,
 • Kleczków,
 • Lipa Piotrowska,
 • Polanowice-Poświętne-Ligota.

Uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa strefowa 930, która będzie obsługiwała podwrocławską miejscowość Krzyżanowice. Autobusy tej linii będą kursowały z pętli Kromera przez ulicę Boya Żeleńskiego, Kasprowicza, Żmigrodzką i Kamieńskiego. Z tego powodu, autobusy linii 130 nie będą już dojeżdżały do Krzyżanowic – nadal linia będzie kursowała obecną trasą przejazdu pomiędzy Polanowicami a Pawłowicami. Dzięki tej zmianie zostanie zwiększona oferta przewozowa dla mieszkańców północnej części ulicy Kamieńskiego oraz Osiedla Polanowice. Do Szpitala przy ulicy Kamieńskiego nadal będą dojeżdżały autobusy linii K, 130, 144 oraz nowa linia autobusowa 930.

 

Dodatkowo uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa 108, która będzie obsługiwała Osiedle Widawa. Autobusy tej linii będą kursowały pomiędzy Dworcem Nadodrze a pętlą Pracze Widawskie przez ulicę Trzebnicką, Obornicką, Pełczyńską i Kominiarską. Linia będzie obsługiwała pętlę Pracze Widawskie we wszystkie dni tygodnia a nie jak dotychczas, że do pętli Pracze Widawskie dojeżdżały autobusy tylko w dni robocze. Z tego powodu nie wyjadą już na ulice autobusy linii 305 i 308. Pracę przewozową linii 308 przejmą autobusy linii 908, które będą kursowały częściej w dni robocze – w godzinach szczytowych z częstotliwością co 20 minut.

 

Dodatkowo, kursy linii 132 zostaną przedłużone od placu Daniłowskiego do pętli Kromera zapewniając bezpośrednie połączenie Muchoboru Wielkiego i Nowego Dworu z węzłem przesiadkowym „Kromera”.

(źródło: WTr UM)

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
 • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

  W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


 • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

  Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


 • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

  W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Zmiany na os. Widawa, Lipa Piotrowska, Polanowice i w Krzyżanowicach