Z pasją o komunikacji!

Od 23 czerwca 2018 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowej 33.

 

Jest to związane z planowanym rozpoczęciem prac związanych z wymianą nawierzchni w torowisku tramwajowym na placu Grunwaldzkim na odcinku od Ronda Reagana do mostu Szczytnickiego, od 23 czerwca 2018 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowej 33.

 

Tramwaje linii 33 zostaną skierowane od Ronda Reagana w obu kierunkach przez ulicę Skłodowskiej-Curie, most Zwierzyniecki i ulicę Wróblewskiego do pętli ZOO przy skrzyżowaniu ulicy Wróblewskiego z ulicą Kopernika.

 

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 33 będą mogli kontynuować podróż autobusami linii D, 116, 121, 131, 141 na odcinku pl. Grunwaldzki - Kochanowskiego - Kochanowskiego oraz autobusami linii 115 na odcinku pl. Grunwaldzki - Sępolno - pl. Grunwaldzki i odwrotnie.

 

Dodatkowo pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 33 będą mogli kontynuować podróż tramwajami linii 9 i 17 na odcinku Galeria Dominikańska - Sępolno - Galeria Dominikańska i odwrotnie.

 

Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

 

Pasażerowie, którzy posiadają bilet okresowy na linię 33 będą mogli kontynuować dodatkowo podróżować:

 • autobusami linii 115 na odcinku pl. Grunwaldzki - Sępolno - pl. Grunwaldzki
 • tramwajami linii 9 i 17 na odcinku Galeria Dominikańska - Sępolno - Galeria Dominikańska.

 

Czas trwania prac planowany jest na około 2 miesiące.

(źródło: WTr UM)

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
 • Zmiany tras linii 115 i 118

  W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z remontem przejazdu kolejowego na ulicy Mydlanej, od 4 lipca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii autobusowej 115 i...


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 27 czerwca

  Od 27 czerwca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych oraz na liniach autobusowych.


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 6 czerwca

  Od dnia 6 czerwca 2020 (sobota), z powodu rozpoczęcia kolejnego etapu budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór, planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych 122, 144 i 240.


Raport specjalny: #TORYwolucja
 • Remonty torowisk trwają - cz. 135 (ZDJĘCIA)

  Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na ul. Trzebnickiej, ul. Żmigrodzkiej, pętli Zawalna, ul. Bł. Czesława, ul. Szczytnickiej i na rondzie Reagana, gdzie trwają wakacyjne...


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 9 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 8 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


Zmiana trasy linii tramwajowej 33