Z pasją o komunikacji!

W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z przebudową ulicy Obornickiej oraz remontem torowiska na ulicy Podwale od 21.09.2019 r. zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.

 

Przebudowa ulicy Obornickiej

Zmiany tras linii: K, 105, 108, 111, 118, 119, 142, 319, 246, 257

 

Autobusy linii 108 kursujące z pętli "Pracze Widawskie" w kierunku Dworca Nadodrze zostaną skierowane objazdem od ulicy Obornickiej przez ulicę Bezpieczną, Łużycką, Osobowicką i Bałtycką do ulicy Broniewskiego z pominięciem przystanku "Bałtycka (szkoła)".

 

Autobusy linii 105 i 111 kursujące ze Świniar lub pętli przy ulicy Kminkowej w kierunku Kromera i placu Grunwaldzkiego zostaną skierowane od ulicy Sułowskiej przez Rondo Obrońców Grodna, ulicę Żmigrodzką i Bałtycką do ulicy Broniewskiego z pominięciem przystanku "Obornicka (Obwodnica)", "
Irysowa", "Paprotna", "Bezpieczna" i "Bałtycka (szkoła)".

 

Kursy nocne linii 246 kursujące ze Świniar w kierunku Kromera zostaną skierowane objazdem od ulicy Obornickiej przez ulicę Paprotną, Żmigrodzką i Bałtycką do ulicy Broniewskiego z pominięciem przystanku "Bezpieczna" i "Bałtycka (szkoła)".

 

W kierunku przeciwnym trasa autobusów linii 105, 108, 111 i kursów nocnych linii 246 pozostanie bez zmian przez ulicę Obornicką.

 

Autobusy linii K, 118, 119 i kursy nocne linii 257 kursujące od strony ulicy Osobowickiej w kierunku Karłowic zostaną skierowane objazdem od ulicy Bezpiecznej przez ulicę Obornicką, Paprotną, Żmigrodzką do skrzyżowania ulicy Żmigrodzkiej, Kamieńskiego i Bałtyckiej.
Autobusy linii K pojadą bezpośrednio do pętli przy ulicy Kamieńskiego, a autobusy linii 118, 119 i 257 pojadą przez ulicę Bałtycką i dalej swoimi stałymi trasami przejazdu.

 

W kierunku przeciwnym trasa autobusów linii K, 118, 119 i kursów nocnych linii 257 pozostanie bez zmian przez ulicę Obornicką.

 

Autobusy linii 142 będą kursowały w relacji Zajezdnia Obornicka - Nowy Dwór - Zajezdnia Obornicka z pominięciem ulicy Broniewskiego i pętli "Karłowice" przy skrzyżowaniu ulicy Żmigrodzkiej i Zawalnej, a autobusy linii 319 kursujące od strony Mostu Milenijnego pojadą objazdem przez ulicę Osobowicką i Bałtycką z pominięciem ulicy Łużyckiej i Bezpiecznej - w kierunku przeciwnym trasa linii 319 pozostanie bez zmian.

 

Remont torowiska na ulicy Podwale

Zmiany tras linii: 0L, 0P, 6, 7, 14, 23, 24, 31, 32

 

Tramwaje linii okólnej 0L i 0P będą kursowała objazdem w obu kierunkach od placu Jana Pawła II przez ulicę Ruską (św. Mikołaja), Kazimierza Wielkiego, Krupniczą i Sądową do placu Legionów z pominięciem przystanku "pl. Orląt Lwowskich".

 

"Szóstka" w kierunku pętli Krzyki będzie kursowała od pl. Bema objazdem przez mosty Młyńskie, Halę Targową, plac Dominikański i ulicę Skargi, Teatralną do ulicy Świdnickiej. W kierunku powrotnym linia 6 będzie kursowała bez zmian.

 

"Siódemka" w kierunku pętli Klecina będzie kursowała objazdem od ulicy Kazimierza Wielkiego objazdem przez ulicę Widok i plac Teatralny z pominięciem przystanku "Narodowe Forum Muzyki" i "Renoma". W kierunku powrotnym linia 7 będzie kursowała bez zmian.

 

"Czternastka" jadąca z Osobowic w kierunku FAT-u będzie kursowała od ulicy Kazimierza Wielkiego objazdem przez ulicę Widok i plac Teatralny z pominięciem przystanku "Narodowe Forum Muzyki" i "Renoma". W kierunku powrotnym z FAT-u do pętli Osobowice będzie kursowała objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego, Nowy Świat i most Pomorski do ulicy Pomorskiej.

 

Tramwaje linii 23 jadące z pętli Kromera w kierunku pętli przy ulicy Robotniczej, od placu Bema pojadą przez ulicę Drobnera, most Uniwersytecki, ulicę Grodzką i Nowy Świat do ulicy św. Mikołaja, a w kierunku przeciwnym od placu Jana Pawła II przez most Sikorskiego, ulicę Jagiełły, Dubois i Drobnera do placu Bema.

 

Tramwaje linii 24 jadące z Osobowic w kierunku FAT-u będą kursowały objazdem od ulicy Pomorskiej przez most Pomorski, ulicę Nowy Świat, Kazimierza Wielkiego, Krupniczą i Sądową do pl. Legionów.

W kierunku powrotnym linia będzie kursowała objazdem od ulicy Świdnickiej przez plac Teatralny, ulicę Widok do ulicy Kazimierza Wielkiego z pominięciem przystanku "Narodowe Forum Muzyki".

 

Tramwaje linii 31 i 32 będą kursowały objazdem w obu kierunkach od placu Jana Pawła II przez ulicę Ruską (św. Mikołaja), Kazimierza Wielkiego, Krupniczą i Sądową do placu Legionów z pominięciem przystanku "pl. Orląt Lwowskich".

  

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:

 • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
 • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

 

Tramwaje linii 0L, 0P, 6, 7, 14, 23, 24, 31 i 32 powrócą na swoje stałe trasy przejazdu w dniu 19 października 2019 roku (sobota).

(źródło: WTr UM)

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
 • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

  W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


 • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

  Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


 • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

  W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Zmiany tras autobusów i tramwajów od 21.09.2019 r.