Z pasją o komunikacji!

Od soboty 8 sierpnia 2020 r. zostaną wprowadzone kolejne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

 

Linie K, 105, 108, 111, 118, 119, 319, 246, 257

W związku z planowanym zakończeniem prac związanych z przebudową ulicy Obornickiej na odcinku od ulicy Bałtyckiej do ulicy Bezpiecznej od dnia 8 sierpnia 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii autobusowej K, 105, 108, 111, 118, 119, 319 i kursów nocnych linii 246, 257, które powrócą w obu kierunkach na ulicę Obornicką.

Z uwagi na prowadzone prace związane z przebudową pętli tramwajowej "Karłowice" przy skrzyżowaniu ulicy Żmigrodzkiej i Zawalnej, autobusy linii 142 nadal będą kursowały w relacji Zajezdnia Obornicka - Nowy Dwór - Zajezdnia Obornicka.

Autobusy linii 105, 108, 111 i kursy nocne linii 246 jadące od strony Lipy Piotrowskiej, z powodu prowadzonych prac przy przebudowie ulicy Pełczyńskiej, nadal będą kursowały objazdem przez ulicę Kominiarską, Księgarską, Sułowską, Żmigrodzką i Nowaka-Jeziorańskiego do Ronda Kielara i dalej już swoją trasą przejazdu przez ulicę Obornicką.

 

Linia 242

W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z remontem przejazdu kolejowego na ulicy Działdowskiej, od nocy 7/8 sierpnia 2020 roku (piątek/sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowej 242.

Kursy nocnej linii 242 zostaną w obu kierunkach skierowane objazdem od ulicy Kowalskiej do pętli zlokalizowanej przy fabryce "3M" z pominięciem przystanków zlokalizowanych przy ulicy Działdowskiej oraz na pętli "Kowale".

Autobusy powrócą na swoją stałą trasę przejazdu w dniu 16 sierpnia 2020 roku (niedziela).

 

Linie 0L, 0P, 1, 2, 4, 10, 15, 16, 31, 32, 33, 74, D, 115, 121, 122, 127, 131, 141, 144, 145, 146, 149, 151, 240, 241, 250, 253, 255, 715

W związku z planowanym wdrożeniem kolejnego etapu prac na placu Orląt Lwowskich (przywrócenie ruchu tramwajowego) i oddaniem do ruchu peronu 1 i 2 na Rondzie Reagana oraz rozpoczęciem prac związanych z wymianą nawierzchni w torowisku tramwajowym przy peronie 3 i 4 Ronda Reagana, od 8 sierpnia 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych 0L, 0P, 1, 2, 4, 10, 15, 16, 31, 32, 33 i 74 oraz na liniach autobusowych D, 115, 121, 122, 127, 131, 141, 144, 145, 146, 149, 151, 240, 241, 250, 253, 255 i 715.

 

KOMUNIKACJA TRAMWAJOWA

Linia 0L/0P

Tramwaje linii okólnej 0L i 0P powrócą już na trasę w obu kierunkach przez pl. Orląt Lwowskich, ale w związku z prowadzonymi pracami na Rondzie Reagana będą kursowały objazdami w następujący sposób:

 

Linia 0L
Mosty Mieszczańskie - pl. Jana Pawła II - pl. Orląt Lwowskich - pl. Legionów - Dw. Główny - Pułaskiego - Rondo Reagana (peron 2) - Piastowska - Nowowiejska - Słowiańska - Dw. Nadodrze - Chrobrego - Łokietka - Dubois - Mosty Mieszczańskie

 

Linia 0P
Mosty Mieszczańskie - Dubois - Łokietka - Chrobrego - Dw. Nadodrze - Słowiańska - Nowowiejska - Sienkiewicza - Stadion Olimpijski - Mickiewicza - Rondo Reagana (peron 1) - Pułaskiego - Dw. Główny - pl. Legionów - pl. Orląt Lwowskich - pl. Jana Pawła II - Mosty Mieszczańskie

 

Linia 1

"Jedynka" powróci już w obu kierunkach na trasę przez ulicę Skłodowskiej-Curie, plac Grunwaldzki i ulicę Piastowską.

 

Linia 2

"Dwójka" realizująca kursy z zajezdni "Dąbie" do pętli Krzyki będzie kursowała przez Rondo Reagana (peron 1), ulicę Szczytnicką, most Pokoju i dalej po swojej trasie przejazdu.

W kierunku przeciwnym od placu Dominikańskiego pojedzie objazdem przez most Pokoju, ulicę Wyszyńskiego, Sienkiewicza i Piastowską do placu Grunwaldzkiego.

 

Linia 3

Tramwaje linii 3 nadal będą kursowały objazdem w obu kierunkach od placu Dominikańskiego przez ulicę Skargi, Teatralną i Widok do ulicy Kazimierza Wielkiego bez pominięcia żadnego przystanku na stałej trasie przejazdu.

 

Linia 4

"Czwórka" realizująca kursy z pętli ZOO w kierunku Oporowa pojedzie przez peron 1 Ronda Reagana, a w kierunku przeciwnym będzie kursowała objazdem od Ronda Reagana (peron 2) przez most Szczytnicki, Stadion Olimpijski, ulicę Mickiewicza i Wróblewskiego do pętli ZOO.

Z powodu prac torowych na placu Dominikańskim, tramwaje nadal będą kursowały w obu kierunkach objazdem od placu Legionów przez ulicę Piłsudskiego, Małachowskiego, Pułaskiego, plac Wróblewskiego i most Grunwaldzki do Ronda Reagana.

 

Linia 5

"Piątka" bez zmian będzie kursowała już swoją stałą trasą przejazdu.

 

Linia 6

Tramwaje linii 6 bez zmian będą kursowały już swoją stałą trasą przejazdu.

 

Linia 7

"Siódemka" nadal będzie kursowała obecnym objazdem od placu Powstańców Wielkopolskich przez plac Staszica, ulicę Reymonta i Bałtycką do pętli "Poświętne".

 

Linia 8

"Ósemka" nadal będzie kursowała obecnym objazdem od placu Dominikańskiego przez most Pokoju i ulicę Sienkiewicza do placu Bema i w relacji Tarnogaj - pl. Staszica - Tarnogaj.

 

Linia 9

Tramwaje linii 9 będą nadal kursowały obecnym objazdem od placu Dominikańskiego przez plac Społeczny, most Pokoju, ulicę Wyszyńskiego do ulicy Sienkiewicza.

 

Linia 10

"Dziesiątka" realizująca kursy z zajezdni "Dąbie" do pętli Leśnica będzie kursowała przez Rondo Reagana (peron 1), ulicę Szczytnicką, most Pokoju i dalej po swojej obecnej trasie przejazdu.

W kierunku przeciwnym od placu Dominikańskiego pojedzie objazdem przez most Pokoju, ulicę Wyszyńskiego, Sienkiewicza i Piastowską do placu Grunwaldzkiego.

Z powodu prac torowych na placu Dominikańskim, tramwaje nadal będą kursowały objazdem w obu kierunkach od placu Dominikańskiego przez ulicę Skargi, Teatralną i Widok do ulicy Kazimierza Wielkiego.

 

Linia 11

Tramwaje linii 11 nadal będą kursowały w obu kierunkach objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego do placu Dominikańskiego.

 

Linia 15

Tramwaje linii 15 w obu kierunkach pojadą od placu Jana Pawła II przez plac Orląt Lwowskich do placu Legionów.

 

Linia 16

"Szesnastka" z powodu prac na Rondzie Reagana zostanie skierowana w obu kierunkach od placu Grunwaldzkiego przez most Szczytnicki i Aleję Różyckiego do pętli przy Stadionie Olimpijskim.

 

Linia 17

Tramwaje linii 17 nadal będą kursowały w obu kierunkach objazdem od ulicy Świdnickiej przez ulicę Podwale, Krupniczą i Kazimierza Wielkiego do placu Dominikańskiego z pominięciem przystanku "Opera" i "Park Staromiejski".

 

Linia 20

"Dwudziestka" nadal będzie kursowała obecną trasą przejazdu na trasie Krzyki - Leśnica - Krzyki przez ulicę Podwale i Krupniczą.

 

Linia 23

Tramwaje linii 23 bez zmian będą kursowały w relacji Kromera - Pilczyce - Kromera przez plac Dominikański.

 

Linia 31 i 32

Tramwaje linii 31 i 32 powrócą na swoją stałą trasę przejazdu i będą w obu kierunkach kursowały przez plac Orląt Lwowskich.

 

Linia 33

Tramwaje linii 33 powrócą na trasę w obu kierunkach przez Rondo Reagana, ale nadal z powodu robót torowych na placu Dominikańskim będą kursowały objazdem w obu kierunkach od placu Dominikańskiego przez ulicę Skargi, Teatralną i Widok do ulicy Kazimierza Wielkiego.

 

Linia 74

Tramwaje linii okresowej 74 nadal będą kursowały obecną trasą przejazdu pomiędzy pętlą "Oporów" a placem Staszica, ale pojadą w obu kierunkach przez plac Orląt Lwowskich.

 

KOMUNIKACJA AUTOBUSOWA

Zmiana lokalizacji przystanków autobusowych na Rondzie Reagana

 

Linia 121, 131, 141, 151

W kierunku pętli "Reja" nadal będą zatrzymywały się na tymczasowym przystanku "pl. Grunwaldzki" zlokalizowanym przy ulicy Skłodowskiej-Curie za placem Grunwaldzkim (w pobliżu Pasażu Grunwaldzkiego).

W kierunku Psiego Pola będą już wjeżdżały na peron 2 wyspy centralnej Ronda Reagana.

 

Linia D i 241

Autobusy powrócą na swoją trasę w obrębie Ronda Reagana i będą zatrzymywały się na peronie 1 i 2.

 

Linia C

W kierunku Kozanowa nadal będą zatrzymywały się na tymczasowym przystanku "pl. Grunwaldzki" zlokalizowanym przy ulicy Skłodowskiej-Curie za placem Grunwaldzkim (w pobliżu Pasażu Grunwaldzkiego).

W kierunku przeciwnym ominą peron 2 wyspy centralnej Ronda Reagana.

 

Linia 149

W kierunku pętli Kuźniki będą zatrzymywały się na peronie 1 Ronda Reagana.

W kierunku placu Grunwaldzkiego ominą peron 2 wyspy centralnej Ronda Reagana.

 

Linia 145, 146, 253 i 255

W kierunku Gaju, Jagodna lub Petrusewicza będą zatrzymywały się na peronie 1 Ronda Reagana.

W kierunku Wielkiej Wyspy będą zatrzymywały się na przystanku "pl. Grunwaldzki" zlokalizowanym w zatoce autobusowej pod budynkiem SKANSKA (obecny przystanek dla linii 116).

 

Linia 115 i 715

W kierunku pętli "Reja" będą zatrzymywały się na tymczasowym przystanku "pl. Grunwaldzki" zlokalizowanym przy ulicy Skłodowskiej-Curie za placem Grunwaldzkim (w pobliżu Pasażu Grunwaldzkiego).

W kierunku Swojczyc, Strachocina i Wojnowa będą zatrzymywały się na przystanku "pl. Grunwaldzki" zlokalizowanym w zatoce autobusowej pod budynkiem SKANSKA (obecny przystanek dla linii 115).

 

Linia 240

Autobusy będą zatrzymywały się na peronie 1 Ronda Reagana.

Zmiana w obrębie placu Orląt Lwowskich

 

Linia 122

Autobusy linii 122 jadące od strony Popowic i Szczepina w kierunku placu Legionów powrócą na swoją trasę przez plac Solidarności, ulicę Legnicką, plac Jana Pawła II, ulicę Podwale do placu Orląt Lwowskich.

Autobusy będą zatrzymywały się na placu Orląt Lwowskich na przystanku tramwajowym w kierunku placu Legionów (przystanek dla linii tramwajowej 0L, 15, 31, 32 i 74).

W kierunku powrotnym linia 122 będzie kursowała bez zmian obecną trasą przejazdu.

 

Linia 127

Autobusy linii 127 jadące od strony Popowic i Szczepina w kierunku placu Legionów powrócą na swoją trasę przez plac Solidarności, ulicę Legnicką, plac Jana Pawła II, ulicę Podwale do placu Orląt Lwowskich.

Autobusy będą zatrzymywały się na placu Orląt Lwowskich na przystanku tramwajowym w kierunku placu Legionów (przystanek dla linii tramwajowej 0L, 15, 31, 32 i 74).

W kierunku powrotnym linia 127 będzie kursowała bez zmian obecną trasą przejazdu.

Nadal autobusy ww. linii będą kursowały objazdem przez plac Legionów i ulicę Grabiszyńską z pominięciem ulicy Tęczowej.

 

Linia 144 i 250

Autobusy linii 144 i kursy nocne linii 250 jadące od strony Osiedla Nadodrze w kierunku placu Legionów będą nadal zatrzymywały się na placu Jana Pawła II na przystanku tramwajowym od strony Mostu Sikorskiego (przystanek dla linii tramwajowej 0L) - jest to już zmiana stała - i dalej pojadą ulicą Podwale do placu Orląt Lwowskich.

Autobusy będą zatrzymywały się na placu Orląt Lwowskich na przystanku tramwajowym w kierunku placu Legionów (przystanek dla linii tramwajowej 0L, 15, 31, 32 i 74).

W kierunku powrotnym linia 144 będzie kursowała bez zmian obecną trasą przejazdu.

 

Linia 106, 148, 149, 206 i 249

Nadal będą kursowały bez zmian obecnymi objazdami w obrębie placu Orląt Lwowskich.

 

BILETY OKRESOWE

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:

 • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
 • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

 

Dodatkowo pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 0 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:

 • tramwajami linii 15 na odcinku Dworzec Główny - pl. Staszica - Dworzec Główny.
 • autobusami linii K na odcinku Dworzec Główny - pl. Staszica - Dworzec Główny.

 

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 2 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:

 • tramwajami linii 33 na odcinku pl. Grunwaldzki - Park Staromiejski - pl. Grunwaldzki.

 

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 10 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:

 • tramwajami linii 33 na odcinku pl. Grunwaldzki - Pilczyce - pl. Grunwaldzki.

 

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 11 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:

 • autobusami linii 122 na odcinku Dworzec Autobusowy - pl. Legionów - Dworzec Autobusowy;
 • autobusami linii 106 i 148 na odcinku pl. Legionów - Dworcowa - pl. Orląt Lwowskich.

 

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 14 lub 24 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:

 • tramwajami linii 74 na odcinku pl. Staszica - FAT - pl. Staszica;
 • tramwajami linii 7 na odcinku Kleczkowska - Hallera- Kleczkowska;
 • tramwajami linii 15 na odcinku Kleczkowska - Arkady Capitol - Kleczkowska;
 • autobusami linii 714 i 720 na całej trasie.

 

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 15 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:

 • tramwajami linii 7 na odcinku Poświętne - Rynek i Oławska - Poświętne;
 • tramwajami linii 3, 10, 20, 23 i 33 na odcinku pl. Jana Pawła II - Rynek - pl. Jana Pawła II.
Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
 • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

  W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


 • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

  Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


 • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

  W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Zmiany w komunikacji miejskiej od 8 sierpnia