Z pasją o komunikacji!

Ile jeszcze? Ileż można? - takie pytanie zadaje sobie pewnie każdy z nas, podróżując codziennie wrocławską komunikacją miejską.

Ciągłe remonty, objazdy, zmiany tras tramwajowych i autobusowych oraz zastępcze linie - nie ważne czy autobusowe, czy też tramwajowe - ważne, że prawie zawsze nie spełniają one swojego zadania, co wiąże się z jeszcze większym "zło wrogim" nastawieniem pasażerów do KM. Na domiar złego Urząd Miasta już zaplanował kolejny remont.

Tym razem prezent w postaci remontu i braku dojazdu tramwajem w okolice miejsca swojego zamieszkania lub celu swojej podróży, otrzymają mieszkańcy Sępolna. Remont zaplanowano na 7 i 8 maja (sobota i niedziela), a będzie polegał on na przebudowie przejazdu tramwajowego w ciągu ulicy Mickiewicza (na wysokości AWF-u). Wiąże się to jednocześnie z wyłączeniem ruchu tramwajowego do pętli Sępolno. W związku z tym linie tramwajowe 9, 12, 17 skrócą swoją trasę do pętli Stadion Olimpijski. A na trasie Stadion Olimpijski - Sępolno zostanie uruchomiona specjalna linia zastępcza 709. Pasażerowie rozpoczynający podróż na Sępolnie, po skasowaniu biletu jednorazowego w zastępczym autobusie linii 709 będą mogli kontynuować podróż na podstawie tego biletu tramwajem linii 9, 12 i 17.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
Raport specjalny: #TORYwolucja
  • Remonty torowisk trwają - cz. 136 (ZDJĘCIA)

    Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy między innymi na ul. Trzebnickiej, ul. Żmigrodzkiej, pętli Zawalna i Osobowice, ul. Piłsudskiego, al. Hallera i na rondzie Reagana, gdzie...


  • Remonty torowisk trwają - cz. 135 (ZDJĘCIA)

    Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na ul. Trzebnickiej, ul. Żmigrodzkiej, pętli Zawalna, ul. Bł. Czesława, ul. Szczytnickiej, ul. Piłsudskiego i na rondzie Reagana, gdzie...


  • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 9 (ZDJĘCIA)

    Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


Zmiany, remonty, objazdy- a w ciąż dochodzą nowe