Z pasją o komunikacji!

Ile jeszcze? Ileż można? - takie pytanie zadaje sobie pewnie każdy z nas, podróżując codziennie wrocławską komunikacją miejską.

Ciągłe remonty, objazdy, zmiany tras tramwajowych i autobusowych oraz zastępcze linie - nie ważne czy autobusowe, czy też tramwajowe - ważne, że prawie zawsze nie spełniają one swojego zadania, co wiąże się z jeszcze większym "zło wrogim" nastawieniem pasażerów do KM. Na domiar złego Urząd Miasta już zaplanował kolejny remont.

Tym razem prezent w postaci remontu i braku dojazdu tramwajem w okolice miejsca swojego zamieszkania lub celu swojej podróży, otrzymają mieszkańcy Sępolna. Remont zaplanowano na 7 i 8 maja (sobota i niedziela), a będzie polegał on na przebudowie przejazdu tramwajowego w ciągu ulicy Mickiewicza (na wysokości AWF-u). Wiąże się to jednocześnie z wyłączeniem ruchu tramwajowego do pętli Sępolno. W związku z tym linie tramwajowe 9, 12, 17 skrócą swoją trasę do pętli Stadion Olimpijski. A na trasie Stadion Olimpijski - Sępolno zostanie uruchomiona specjalna linia zastępcza 709. Pasażerowie rozpoczynający podróż na Sępolnie, po skasowaniu biletu jednorazowego w zastępczym autobusie linii 709 będą mogli kontynuować podróż na podstawie tego biletu tramwajem linii 9, 12 i 17.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Zmiany, remonty, objazdy- a w ciąż dochodzą nowe