Z pasją o komunikacji!

Około rok temu rada osiedla Krzyki-Partynice załatwiała drugi przystanek autobusowy na pętli przy ul. Wojszyckiej, gdyż wcześniej był on tylko jeden i przez to zatrzymujące się autobusy blokowały przejazd samochodom.

Gdy dorobiono drugie miejsce zatrzymania dla autobusów została też zmieniona organizacja ruchu na pętli przez Wydział Inżynierii Miejskiej, bez uzgadniania tego z radą osiedla. Przez to samochody muszą jeździć w inny sposób, który wielu kierowcom się nie podoba i każdy i tak jeździł jak przed zmianami.

Do powrotu do poprzednich zasad udało się nakłonić Wydział Inżynierii Miejskiej dopiero po skierowaniu pisma do prezydenta Wrocławia. Obecnie jest przygotowywany projekt i jeszcze w tym miesiącu zostaną zdemontowane znaki zakazu jakie zostały kiedyś ustawione w okolicach pętli, a kierowcy pojadą tak jak dawniej. Pozostaną jednak dwa przystanki autobusowe i strefa ograniczonej prędkości do 30 km/h.

Dwa przystanki to i tak za mało bo trzy autobusy nie są w stanie się zmieścić, a to na razie ma pozostać bez zmian. Dlatego też następną prośbą rady osiedla Krzyki-Partynice będzie kwestia budowy trzeciego przystanku.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
Raport specjalny: #TORYwolucja
  • Remonty torowisk trwają - cz. 136 (ZDJĘCIA)

    Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy między innymi na ul. Trzebnickiej, ul. Żmigrodzkiej, pętli Zawalna i Osobowice, ul. Piłsudskiego, al. Hallera i na rondzie Reagana, gdzie...


  • Remonty torowisk trwają - cz. 135 (ZDJĘCIA)

    Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na ul. Trzebnickiej, ul. Żmigrodzkiej, pętli Zawalna, ul. Bł. Czesława, ul. Szczytnickiej, ul. Piłsudskiego i na rondzie Reagana, gdzie...


  • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 9 (ZDJĘCIA)

    Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


Zmiany na pętli przy ul. Wojszyckiej