Z pasją o komunikacji!

Już wkrótce w komunikacji miejskiej Wrocławia czekają nas wielkie zmiany.

Niektóre z nich wydają się być bardziej utrudniające, niż pomagające, lecz na pewno dla każdego znajdzie się jakaś zmiana, która choć w jakiś sposób pomoże w dotarciu w jakiekolwiek miejsce Wrocławia.

Od 31 marca tramwaj linii 73 będzie miał wydłużoną trasę. Pojedzie on do Oporowa, a na pętli – Cmentarz Grabiszyński – stawać będzie tramwaj linii 11. W tym samym dniu MPK Wrocław planuje otworzyć torowisko dla tramwaju plus na Kozanów jak i Stadion Miejski, a więc właśnie dlatego nowa linia pojawi się na Wrocławskich torowiskach. Będzie to 31 Plus, którym dojedziemy do Stadionu Miejskiego, a linia 32 Plus (obecnie Pilczyce) – pojedzie od Legnickiej przez Milenijną, Pilczycką i na Dokerską.


W tym samym dniu, od kiedy nowe trasy będą miały tramwaje, komunikacja autobusowa również ulegnie zmianie, bo inaczej pojadą linie autobusowe. Od tego dnia likwidacji ulegnie linia pospieszna E, a zamiast 135, przez Popowice pojedzie autobus linii 122. Nadal będziemy mieli zapewnione połączenie Pracz Odrzańskich z Placem Jana Pawła II, lecz linia autobusowa 103 zostanie przeniesiona na ulicę Popowicką. Do Kozanowa skrócona będzie natomiast 403.

Ułatwienie będzie przy ulicy Popowickiej, bo tam będzie można dostać się do autobusów linii: 103, 122, 127, 128, 435 i C. Autobus – 126 pojedzie inaczej, bo od ulicy Bystrzyckiej wjedzie do ulicy Bajana i przez Lotniczą , Milenijną do pętli Kozanów. Linia 435 także ulegnie zmianie. Do pętli przy ulicy Rędzińskiej uda się przez ulice: Rybacką, Zachodnią i Poznańską. Tutaj będzie także nowy przystanek, bo 435 stanie dodatkowo przy skrzyżowaniu z Rysią, na ulicy Popowickiej. Na żądanie będzie oznaczony przystanek na ulicy Pilczyckiej, przy Kozanowskiej, a ulica Kozanowską II.

Nowa trasa autobusowa 346 – będzie kursować z Placu Grunwaldzkiego na Bartoszowice. Linia ta powstała za zlikwidowaną linię autobusową - E.

Od 31 marca - przystanek dla linii 409, znajdujący się przy skrzyżowaniu ulicy Kosmonautów, a Wschodniej będzie stały. Dla autobusów nocnych , 253, 243 nadal będzie to przystanek o statusie na żądanie. Linia K dostanie nowy przystanek, bo ten przy ulicy Borowskiej będzie nowym na swojej trasie. Jednak będzie to przystanek jedynie na żądanie. Mieści się ten przystanek przy AquaParku.

Będą także zmiany od 2 kwietnia, gdyż od tego dnia linia 923 będzie posiadała trasę zastępczą, bo w Wilkszynie odbywać będzie się remont drogi. Autobus pojedzie przez: Leśnice, Dolnobrzeską, Wińską, Brzezina (miejscowość), Brzezinka Średzka i do Pisarzowice, a następnie już do pętli w Wilkszynie. Będzie także linia 723 – okresowa, która połączy Leśnicę i Miłoszynę. Przemieszczać będzie się ulicami, Jeleniogórską, Stabłowicką i Wilkszyńską. Planowe przywrócenie do stałej trasy linii 923 odbyć ma się w maju.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Wielkie zmiany w KM już wkrótce!