Z pasją o komunikacji!

W najbliższy weekend ruszą prace związane z podłączeniem zabytkowego szaletu znajdującego się przy ulicy Różyckiego w Parku Szczytnickim do sieci kanalizacyjnej.

W związku z tym od 18 października od godziny 20:00 do 20 października 2013 roku linie 9, 17 i 33 PLUS pojadą zmienioną trasą.

Objazd tramwajów 9 i 17 jadących w obu kierunkach rozpocznie się od ulicy Sienkiewicza, następnie pojadą one przez ulicę Piastowską, plac Grunwaldzki, ulicę Curie-Skłodowskiej i Mickiewicza. Swoją trasę zakończą tradycyjnie na pętli Sępolno.

Linia 33 PLUS zmieni trasę od placu Grunwaldzkiego. Pojedzie przez ulicę Piastowską, Sienkiewicza i Wyszyńskiego do przystanku Katedra.

Z powrotem Plus będzie kierował się przez most Pokoju oraz plac Społeczny i od przystanku Galeria Dominikańska wróci na swoją stałą trasę.

W związku z tym, że tramwaje 33 PLUS nie będą dojeżdżały do pętli Stadion Olimpijski zostanie uruchomiona komunikacja zastępcza 709 z placu Grunwaldzkiego. Autobus pojedzie przez most Szczytnicki i ulicę Różyckiego, a z powrotem ulicą Moniuszki.

Stałe trasy przejazdu zostaną przywrócone w poniedziałek 21 października 2013 roku.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
Raport specjalny: #TORYwolucja
  • Remonty torowisk trwają - cz. 139 (ZDJĘCIA)

    Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na skrzyżowaniu ul. Kołłątaja i ul. Piłsudskiego oraz na skrzyżowaniu ul. Podwale, ul. Krupniczej i ul. Sądowej.


  • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 10 (ZDJĘCIA)

    Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


  • Remonty torowisk trwają - cz. 138 (ZDJĘCIA)

    Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na ul. Żmigrodzkiej, pętli Osobowice, al. Hallera, ul. Wróblewskiego, ul. Olszewskiego i na rondzie Reagana. W części tych miejsc remonty...


Objazdy z powodu remontu szaletu