MPK News
Z pasją o komunikacji!

Drogowcy planują rozpocząć prace związane z przebudową ulicy Curie-Skłodowskiej na odcinku od ulicy Norwida do Wybrzeża Wyspiańskiego.

Od 4 stycznia 2014 roku (sobota) planowana jest zmiana trasy linii tramwajowych 1, 2, 4 i 10 oraz autobusów linii D, 115, 145, 146, 253 i 255.

Tramwaje 2 i 10 będą jeździć objazdem w obu kierunkach od Ronda Reagana przez Most Szczytnicki, Aleję Różyckiego, Paderewskiego i ulicę Mickiewicza do pętli Biskupin.

Tramwaje 1 i 4 zostaną zawieszone. Zamiast nich, powstanie zastępcza linia 71, która będzie kursowała w obu kierunkach na trasie:

Marino - pl. Grunwaldzki - pl. Dominikański - pl. Legionów - Oporów

Dodatkowo zostanie uruchomiona zastępcza linia 701 relacji:

Rondo Reagana - Biskupin - Bartoszowice 

W związku z całkowitym zamknięciem ulicy Curie-Skłodowskiej na odcinku od ulicy Norwida do Wybrzeża Wyspiańskiego objazdem zostaną skierowane autobusy linii 115, 145, 146, 253 i 255 jadące w kierunku Wielkiej Wyspy i Wojnowa, które od skrzyżowania ulicy Curie-Skłodowskiej i Norwida pojadą przez ulicę Cypriana Kamila Norwida i Wybrzeżem Wyspiańskiego do Mostu Zwierzynieckiego. W kierunku przeciwnym autobusy pojadą Wybrzeżem Wyspiańskiego, ulicą Smoluchowskiego i Norwida do ulicy Curie-Skłodowskiej.

UWAGA! Autobusy linii D kursujące w kierunku Galerii Dominikańskiej, Arkad, Osiedla Krzyki i Klecina, będą zatrzymywały się na peronie 3.

 


Zasady funkcjonowania biletów

Bilety okresowe na daną linię podczas przebudowy ulicy Curie-Skłodowskiej zachowują ważność na trasie zmienionej oraz na podstawowej.

Przez zawieszenie 1 i 4, bilety zakupione na te linie nie tracą ważności. Można na nich podróżować w tramwaju linii 71 i innych liniach pokrywających się dokładnie z trasą zawieszonej linii oraz dodatkowo w autobusie linii 701, 145 i 146.

Zasady:

  • bilet na linie 2 i 10 także upoważnia do podróżowania autobusami linii 145 i 146 na odcinku pl. Grunwaldzki - Tramwajowa - pl. Grunwaldzki,
  • bilet na linię 4 upoważnia do przejazdów w obu kierunkach na odcinku most Grunwaldzki - Tramwajowa.

Osoby, które mają wykupione bilety na linie tramwajowe 1, 2, 4 lub 10 w trakcie remontów mogą bez dodatkowych opłat, korzystać z dodatkowej linii 701 na odcinku między pl. Grunwaldzkim, a Biskupinem.

(opracowano na podstawie: wroclaw.pl)