Z pasją o komunikacji!

Drogowcy planują rozpocząć prace związane z przebudową ulicy Curie-Skłodowskiej na odcinku od ulicy Norwida do Wybrzeża Wyspiańskiego.

Od 4 stycznia 2014 roku (sobota) planowana jest zmiana trasy linii tramwajowych 1, 2, 4 i 10 oraz autobusów linii D, 115, 145, 146, 253 i 255.

Tramwaje 2 i 10 będą jeździć objazdem w obu kierunkach od Ronda Reagana przez Most Szczytnicki, Aleję Różyckiego, Paderewskiego i ulicę Mickiewicza do pętli Biskupin.

Tramwaje 1 i 4 zostaną zawieszone. Zamiast nich, powstanie zastępcza linia 71, która będzie kursowała w obu kierunkach na trasie:

Marino - pl. Grunwaldzki - pl. Dominikański - pl. Legionów - Oporów

Dodatkowo zostanie uruchomiona zastępcza linia 701 relacji:

Rondo Reagana - Biskupin - Bartoszowice 

W związku z całkowitym zamknięciem ulicy Curie-Skłodowskiej na odcinku od ulicy Norwida do Wybrzeża Wyspiańskiego objazdem zostaną skierowane autobusy linii 115, 145, 146, 253 i 255 jadące w kierunku Wielkiej Wyspy i Wojnowa, które od skrzyżowania ulicy Curie-Skłodowskiej i Norwida pojadą przez ulicę Cypriana Kamila Norwida i Wybrzeżem Wyspiańskiego do Mostu Zwierzynieckiego. W kierunku przeciwnym autobusy pojadą Wybrzeżem Wyspiańskiego, ulicą Smoluchowskiego i Norwida do ulicy Curie-Skłodowskiej.

UWAGA! Autobusy linii D kursujące w kierunku Galerii Dominikańskiej, Arkad, Osiedla Krzyki i Klecina, będą zatrzymywały się na peronie 3.

 


Zasady funkcjonowania biletów

Bilety okresowe na daną linię podczas przebudowy ulicy Curie-Skłodowskiej zachowują ważność na trasie zmienionej oraz na podstawowej.

Przez zawieszenie 1 i 4, bilety zakupione na te linie nie tracą ważności. Można na nich podróżować w tramwaju linii 71 i innych liniach pokrywających się dokładnie z trasą zawieszonej linii oraz dodatkowo w autobusie linii 701, 145 i 146.

Zasady:

 • bilet na linie 2 i 10 także upoważnia do podróżowania autobusami linii 145 i 146 na odcinku pl. Grunwaldzki - Tramwajowa - pl. Grunwaldzki,
 • bilet na linię 4 upoważnia do przejazdów w obu kierunkach na odcinku most Grunwaldzki - Tramwajowa.

Osoby, które mają wykupione bilety na linie tramwajowe 1, 2, 4 lub 10 w trakcie remontów mogą bez dodatkowych opłat, korzystać z dodatkowej linii 701 na odcinku między pl. Grunwaldzkim, a Biskupinem.

(opracowano na podstawie: wroclaw.pl)

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
 • Zmiany tras linii 115 i 118

  W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z remontem przejazdu kolejowego na ulicy Mydlanej, od 4 lipca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii autobusowej 115 i...


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 27 czerwca

  Od 27 czerwca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych oraz na liniach autobusowych.


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 6 czerwca

  Od dnia 6 czerwca 2020 (sobota), z powodu rozpoczęcia kolejnego etapu budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór, planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych 122, 144 i 240.


Raport specjalny: #TORYwolucja
 • Remonty torowisk trwają - cz. 135 (ZDJĘCIA)

  Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na ul. Trzebnickiej, ul. Żmigrodzkiej, pętli Zawalna, ul. Bł. Czesława, ul. Szczytnickiej i na rondzie Reagana, gdzie trwają wakacyjne...


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 9 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 8 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


Zmiany związane z przebudową ul. Curie-Skłodowskiej