Z pasją o komunikacji!

W piątek (22 sierpnia) przyjechał pierwszy z 57 autobusów Solaris Urbino wydzierżawionych dla wrocławskiego MPK.

Już następnego dnia autobus przeszedł testy.

Na zdjęciach można zauważyć, że autobus zmienił tablicę rejestracyjną oraz nadal nie otrzymał numeru taborowego. Pierwszy Solaris Urbino 12 wyruszył na testy z zajezdni przy ulic Obornickiej do pętli „Świniary” i z powrotem. Nie wiadomo dlaczego pojazd miał na wyświetlaczach wpisaną linię 105 oraz kierunki: Świniary oraz „ZJAZD ZAJEZDNIA UL. OBORNICKA” (możecie zobaczyć na naszych zdjęciach) skoro nie zabierał pasażerów.

Maksymalnie do jutra (poniedziałek, 25 sierpnia) przyjedzie pozostałe osiem pojazdów z pierwszej dostawy. Już wkrótce będziecie mogli zobaczyć więcej zdjęć w naszej galerii z prezentacji autobusów!

Do Wrocławia dotrze w sumie 57 autobusów Solaris Urbino. Pojazdów krótszych będzie 45, a dłuższych 12. Wszystkie trafią do zajezdni przy ulicy Obornickiej. Pierwsze krótkie autobusy będą mogły obsługiwać linie: K, 105, 115, 116, 118, 129, 130, 132, 140, 142, 147, 305, 319, 331, 403 i 435. Solarisy nie będą przypisane do konkretnych linii, ale do konkretnych kierowców. Wszystkie pojazdy mają zostać dostarczone do marca 2015, jednak producent deklaruje że może dostarczyć autobusy do końca 2014 roku.

Zdjęcia z jazdy próbnej znajdują się w naszej galerii: ZDJĘCIE 1, ZDJĘCIE 2ZDJĘCIE 3.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
Raport specjalny: #TORYwolucja
  • Remonty torowisk trwają - cz. 139 (ZDJĘCIA)

    Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na skrzyżowaniu ul. Kołłątaja i ul. Piłsudskiego oraz na skrzyżowaniu ul. Podwale, ul. Krupniczej i ul. Sądowej.


  • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 10 (ZDJĘCIA)

    Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


  • Remonty torowisk trwają - cz. 138 (ZDJĘCIA)

    Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na ul. Żmigrodzkiej, pętli Osobowice, al. Hallera, ul. Wróblewskiego, ul. Olszewskiego i na rondzie Reagana. W części tych miejsc remonty...


Wrocławski Solaris poznaje miasto - jazda próbna