Z pasją o komunikacji!

Początek roku szkolnego tym razem przyniesie kolejne remonty torowisk. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, jesienią w kilku miejscach mają zostać wymienione zużyte rozjazdy tramwajowe.

W październiku i listopadzie zaplanowano także szlifowanie oraz naprawę licznych odcinków, wśród których wymieniane są: Podwale, Grabiszyńska, Krakowska, Szewska, Sądowa, Traugutta, pl. Grunwaldzki czy pl. Jana Pawła II. Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji nie powinny być jednak duże.

Już na początku września rozpocznie się wymiana zwrotnic na pl. Legionów, od strony ul. Krupniczej. Remont oczywiście nie spowoduje żadnych dodatkowych utrudnień w ruchu tramwajów. Harmonogram zakłada zakończenie prac do połowy października.

Również w październiku zaplanowano wymianę rozjazdów przy wjeździe do zajezdni Ołbin oraz remont torowiska od pl. Wróblewskiego do estakady na pl. Społecznym. Jednak w drugim przypadku nie wybrano nadal wykonawcy więc ostateczny termin robót może ulec zmianie.

Kolejne remonty rozjazdów zaplanowano już w przyszłym roku. Wymienione mają zostać między innymi zwrotnice na skrzyżowaniach Podwala i Świdnickiej oraz Borowskiej i Ślężnej.

Pozytywną informacją jest zakończenie remontu na ul. Grabiszyńskiej. Do końca września tramwaje mają wrócić na Oporów.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Jesienią czekają nas kolejne remonty torowisk