Z pasją o komunikacji!

Już od poniedziałku Koleje Dolnośląskie uruchomią bezpośrednie połączenia z Wrocławia do Dzierżoniowa.

Rozkład na tej trasie przewiduje trzy pary pociągów. Odjazdy z głównego dworca we Wrocławiu przewidziano na: 7.48, 16.37 oraz 21.34. Przyjazdy do Wrocławia zaplanowano o godzinach: 7.31, 11.42 i 19.32.

Czas jazdy początkowo wyniesie około 80 minut, jednak zarówno przewoźnik jak i zarządca infrastruktury obiecują rychły remont torowiska na odcinku z Jaworzyny Śląskiej do Świdnicy, który spowoduje skrócenie całkowitego czasu podróży. Autobusy całą trasę pokonują w średnio w 90 minut.

 Z całą pewnością dużą zachętą dla potencjalnych pasażerów będzie również proponowany cennik. Bilet normalny jednorazowy z Dzierżoniowa do Wrocławia ma kosztować jedynie 9 zł, miesięczny zaś 249 zł.

Co więcej dostępny będzie również bilet w obie strony za 15 zł. Od podanych cen będą obowiązywały zniżki ustawowe. Kolejną zachętą będzie możliwość przewiezienia roweru na tej trasie za złotówkę. Promocje cenowe skierowane będą do pasażerów, którzy swoją podróż rozpoczną na stacji Dzierżoniów Śląski, zaś bilety dostępne będą wyłącznie u konduktorów.

Warto dodać, że władze województwa pozytywnie oceniają efekty dotychczasowych działań w obszarze kolei i obiecują ich kontynuację.

W obszarze zainteresowania Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego jest także sporo nieczynnych linii kolejowych, na których zapowiadana jest reaktywacja połączeń. Na liście wymieniane są między innymi odcinki do Karpacza, Stronia Śląskiego, Świeradowa czy do Świdnicy przez Sobótkę.

O reaktywacje następnych linii kolejowych i co za tym idzie sprawną komunikację walczą liczni działacze lokalni. Najlepszymi przykładami są akcje „KolejDlaBielawy” czy „Pociągiem do Karpacza, Kowar i Mysłakowic”. Oby władze województwa wywiązały się ze swoich obietnic. Potencjał dolnośląskich linii kolejowych jest ogromny.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

KD dojadą z Wrocławia do Dzierżoniowa