Z pasją o komunikacji!

W związku z negatywnymi informacjami dotyczącymi zagospodarowania zajezdni "Dąbie" postanowiliśmy przyłączyć się do walki o muzeum komunikacji i wystosowaliśmy odpowiednie pismo do Prezydenta Wrocławia.

Co prawda były już dwie petycje dotyczące tego tematu, ale im więcej osób o to zabiega tym lepiej.

W poniedziałek (17.11.2014 r.) dokument został dostarczony do Kancelarii Prezydenta Wrocławia. Już dziś wiemy, że rozmowy na temat "Dąbia" nadal się toczą i każde zaangażowanie mieszkańców miasta ma na nie wpływ. My czekamy na odpowiedź Prezydenta, którą Wam zaprezentujemy jak tylko do nas dotrze.

Nie możemy pozwolić, aby infrastruktura zakładu tramwajowego na Biskupinie została zmarnowana. Markety, czy centra studenckie mogą powstać wszędzie, a muzeum komunikacji miejskiej nie! Dziś pojawiła się informacja o tym, że z terenu "złomowiska zabytków" na Legnickiej w najbliższym czasie zostanie przeniesionych 10 wagonów pod dach. Wciąż jednak nie wiadomo gdzie... Może być to właśnie dach zajezdni "Dąbie".

Jest to doskonałe miejsce na tego typu ekspozycję. Przekonaliśmy się o tym we wrześniu podczas Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, kiedy każdy mógł zwiedzić obiekt. Z tego czasu zostały tylko piękne zdjęcia z wystawionymi przed halami zabytkowymi tramwajami. Każdy mógł zdać sobie wtedy sprawę jak dostojną kolekcję posiadają wrocławscy miłośnicy. Chcemy, aby tak w tym miejscu pozostało!

Jeśli "Dąbie" przestanie służyć zabytkowym tramwajom nie będzie mowy o chronieniu historycznych wozów. Obecnie stacjonują tam pojazdy Towarzystwa Miłośników Wrocławia. Na zajezdniach MPK nie będzie na nie miejsca, a te które są niesprawne zostaną wyrzucone "pod chmurkę".

Zachęcamy Was do udostępniania tych spraw na Facebooku. Możecie też polubić profile promujące tą inicjatywę: Stwórzmy Muzeum Komunikacji Miejskiej w Zajezdni Dąbie oraz Muzeum komunikacji miejskiej w zajezdni "Dąbie". W ten sposób pokażecie, że nie jesteście obojętni.

Poniżej możecie zapoznać się z treścią naszego pisma.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Walczymy o muzeum