Z pasją o komunikacji!

Dokładnie sześć lat temu 16 grudnia 2008 roku około godziny 18:00 w sieci pojawiła się strona Wrocławska Komunikacja.

Przy tej rocznicy pragniemy wyrazić swoją wdzięczność wszystkim naszym Czytelnikom za to, że są z nami. Szczególne podziękowania należą się aktywnym Internautom, którzy komentują nasze artykuły na stronie i wpisy na Facebooku.

Patrząc wstecz stwierdzamy, że nie było łatwo. Szczególnie trudnym było dotarcie do wszystkich odbiorców. Mieliśmy też wiele ciężkich momentów, ale pomimo tego wciąż szliśmy naprzód. Obecnie jesteśmy na dobrej drodze. Wiele osób nas dopinguje i czeka z niecierpliwością na kolejne artykuły. Bardzo dziękujemy!

W każdym roku jest jakiś przełomowy moment. W tym była nim niewątpliwie likwidacja naszego forum. Stwierdziliśmy, że lepiej się skupić na stronie, a nie na tym co można znaleźć w innym miejscu. Jako wspaniały zamiennik możemy Wam niewątpliwie polecić Wrocławskie Forum Komunikacyjne.

Przez nasz portal przewinęło się już wiele osób, które go współtworzyły. Niektórzy są z nami od samego początku, niektórzy odeszli, a inni doszli. Cieszymy się jednak, że są tacy, który poświęcają swój czas, aby przekazać Wam swoją pasję jaką jest komunikacja miejska. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy nieustannie przyczyniają się do rozwoju strony. Są to redaktorzy, fotografowie oraz koordynatorzy naszego profilu na Facebooku. Wszyscy mają wspólny cel. Jest nim chęć przekazania Wam najciekawszych i aktualnych informacji. Staramy się być tam, gdzie dzieje się coś wyjątkowego, a niekoniecznie każdy o tym wie.

Wciąż jesteśmy otwarci na nowe osoby w naszym zespole. Wszystkich, którzy chcą w jakiś sposób zaistnieć na stronie zapraszamy do kontaktu pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


 

To co wyróżnia nas od innych to pasja tworzenia. Redagujemy artykuły bardziej związane z ciekawostkami, aniżeli z tym o czym jest wszędzie głośno. Krótko mówiąc staramy się pisać Z pasją o komunikacji!.

Na pewno lepiej przeczytać na łamach WK relację z remontów torowisk, czy też obejrzeć zdjęcia z wystaw komunikacyjnych niż patrzeć na to co jest wszędzie.

U nas znajdziecie także ogromną GALERIĘ ZDJĘĆ. Do jej rozwoju w szczególności przyczyniają się dwie osoby: Patrycja Urbaniak i Kamil Tusiński.

Jak zapewne zauważyliście, od trzech lat jesteśmy obecni na Dniu Otwartym MPK. Prezentujemy tam ciekawe pamiątki związane z komunikacją oraz obdarowujemy Was gadżetami i odpowiadamy na pytania.

 


Jak co roku organizujemy KONKURS URODZINOWY. Jest to możliwe głównie dzięki pomocy firmy Solaris Bus & Coach i wrocławskiego MPK, bo jak na pewno się domyślacie jedna z nagród to wycieczka do zajezdni. Utrzymujemy tą tradycję już czwarty rok.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

WK od sześciu lat z komunikacją!