Z pasją o komunikacji!

Już w niedzielę 10 stycznia 2016 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 24. Z tej okazji każdy będzie miał okazję przejechać się czterema zabytkowymi tramwajami.

W nocy z soboty na niedzielę (9/10 stycznia 2016 roku) o północy nastąpi uroczyste otwarcie specjalnej linii "13" na pl. Teatralnym. Wybrano taki numer, gdyż w dużej mierze jest to trasa nieistniejącej linii "13" z lat 90.

 

Kursy liniowe w niedzielę będą przebiegać następująco:

OPORÓW - FAT - ul. Hallera - ul. Powstańców Śląskich - Arkady - RYNEK
RYNEK - pl. Legionów - ul. Grabiszyńska - FAT - OPORÓW

Przejazdy odbywają się w godzinach 14 - 20, z częstotliwością co 20 minut.

 

Pasażerów wozić będzie "Strachotek", czyli Konstal 102N #2002, Konstal 4N #1336 "Mikołaj", Linke-Hofmann Standard #1217 "Juliusz", Linke-Hofmann Standard #1209 "Baba Jaga".

Opłata za przejazd to dobrowolny datek, który będziecie mogli wrzucić do puszek wolontariuszy kwestujących w zabytkowych tramwajach.

Cała impreza odbędzie się dzięki Klubowi Miłośników Transportu Zbiorowego oraz Towarzystwu Miłośników Wrocławia.


 

Szczegółowy rozkład jazdy

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
 • Zmiany tras linii 115 i 118

  W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z remontem przejazdu kolejowego na ulicy Mydlanej, od 4 lipca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii autobusowej 115 i...


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 27 czerwca

  Od 27 czerwca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych oraz na liniach autobusowych.


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 6 czerwca

  Od dnia 6 czerwca 2020 (sobota), z powodu rozpoczęcia kolejnego etapu budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór, planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych 122, 144 i 240.


Raport specjalny: #TORYwolucja
 • Remonty torowisk trwają - cz. 135 (ZDJĘCIA)

  Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na ul. Trzebnickiej, ul. Żmigrodzkiej, pętli Zawalna, ul. Bł. Czesława, ul. Szczytnickiej i na rondzie Reagana, gdzie trwają wakacyjne...


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 9 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 8 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


Zabytkowe tramwaje na XXIV finał WOŚP