Z pasją o komunikacji!

16 września 2017 r. odbędzie się wystawa zabytkowego taboru w zajezdni nr V przy ulicy Legnickiej 65, organizowana z okazji Europejskiego Tygodnia Mobilności 2017 oraz 140-lecia tramwajów we Wrocławiu.

 

Wystawa taboru 

Zwiedzający będą mogli oglądać zabytkowy tabor od godziny 10:00 do 15:00. Na placu przed zajezdnią znajdować się będą pojazdy TMW, KSTM jak i MPK. Organizatorem głównym jest Klub Miłośników Transportu Zbiorowego. Współorganizatorzy to: TMW, KSTM oraz MPK.

 

 

Nocka tramwajowa

Dodatkowo z 22 na 23 września 2017 r. (z piątku na sobotę) w związku z corocznymi obchodami Tygodnia Zrównoważonego Transportu oraz przypadającym na ten rok 140-leciem tramwajów we Wrocławiu zaplanowana jest "nocka tramwajowa". Będzie podczas niej żegnany ostatni w ruchu liniowym "zetkowy" Tramwaj 105Na #2246, który w najbliższych tygodniach zostanie wycofany z ruchu. W przejeździe udział będą brać trzy tramwaje (Konstal 4N1 #1444, Konstal 102N #2002, Konstal 105Na #2246). Uczestnictwo jest bezpłatne, lecz wymagane są zapisy pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (temat wiadomości: "Nocka 9", w treści proszę zawrzeć: imię i nazwisko oraz liczba osób biorących udział).

-> SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE <-

 

 

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
Raport specjalny: #TORYwolucja
  • Remonty torowisk trwają - cz. 136 (ZDJĘCIA)

    Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy między innymi na ul. Trzebnickiej, ul. Żmigrodzkiej, pętli Zawalna i Osobowice, ul. Piłsudskiego, al. Hallera i na rondzie Reagana, gdzie...


  • Remonty torowisk trwają - cz. 135 (ZDJĘCIA)

    Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na ul. Trzebnickiej, ul. Żmigrodzkiej, pętli Zawalna, ul. Bł. Czesława, ul. Szczytnickiej, ul. Piłsudskiego i na rondzie Reagana, gdzie...


  • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 9 (ZDJĘCIA)

    Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


Wystawa zabytkowego taboru i nocka tramwajowa